עמוד הבית > מה עושים לנו דיווחי התנועה
מה עושים לנו דיווחי התנועה?

חברים וחברות יקרים, שותפים לדרך...!


אני מקשיב לפעמים לדיווחי התנועה ברדיו.

בגלגלץ מדווחים על פקקי התנועה כל רבע שעה או עשרים דקות, תלוי בעומס התנועה. כלומר, שלוש-ארבע פעמים בשעה מקדישים לנושא הזה דקה-שתיים, ועם כל הדיבור מסביב זה עשוי להגיע לכעשר דקות בשעה. המשמעות היא ששישית מהזמן מוקדש לדיבור על הפקקים! רוב הפקקים המדווחים, אולי 90 אחוזים, הם פקקים קבועים שמתרחשים כל יום באותם כבישים ובאותן שעות... ובמובן הזה זה כמו לטחון מים... פשוט מיותר.

תחשבו על כך לרגע: אם אתם מקשיבים לגלגלץ או רשתות רדיו אחרות, שישית מהזמן אתם שומעים דיבורים בענייני פקקים. ואל תחשבו שזה לא משפיע. זה בהחלט משפיע! על כל אחד ועל כולנו. וזה משפיע בכמה רמות.

ראשית, זה סוג של שטיפת מוח מתמשכת. בהתייחסות לפקקי התנועה כל הדיבור הינו על הפקקים כצרה צרורה, כמשהו שלילי, רע מיסודו, מעצבן ומכעיס. המוטו הוא שיש כאן משהו לא רצוי ובלתי נסבל, שלילי ומעצבן – שלא היה אמור להתקיים ב-"מדינה מתוקנת", באיזשהו עולם אוטופי אידיאלי.
ויש כמובן גם את התזמונים. כשמישהו מודד ובודק כמה זמן לקח לו לעבור את הפקק ה"איום". ומישהו כזה, שמודד את משך הזמן, שמתקשר על מנת לדווח על כך, ואחר כך שומע את שמו בהקשר הזה – עסוק באופן ניכר בעניין הזה של הפקק, ובאופן שלילי כמובן. כך שהתזמונים רק מגבירים את האנרגיה השלילית בנו ואת הניסיון העקר לשלוט בסביבתנו.

ומה זה גורם לנו כחברה?

זה מגביר את חוסר הסבלנות והעצבנות של נהגים על הכביש. זה גורם לנו לחוש שלכל מקום אליו נפנה נתקע בפקקים האיומים. אנחנו נהיים צמאים למידע כיצד נוכל אולי לעקוף את הפקק בדרכנו.

והדבר החשוב - זה גורם לנו להיות במצב רוח כעוס, באנרגיה שלילית. עולה בנו כעס על הפקקים, על נהגים אחרים, על הרשויות, על העולם... וכפי שאתם אולי יודעים, כשאנחנו במצב רוח ובאנרגיה שליליים זה משפיע באופן ישיר ומיידי גם פנימה לתוכנו על כל תא ותא בגופנו, וגם החוצה לסובב אותנו, ובמיוחד על נהגים לידנו ולאנשים אליהם אנו קרובים רגשית, שהם יקבלו את השדר האנרגטי באופן הכי עוצמתי. כלומר, העצבנות כתוצאה מהגישה שלנו כלפי הפקקים משפיעה ישירות על גופנו, בריאותנו, ועל אנשים סביבנו.
והיות שכל מה שאנו חושבים עליו ומפנים אליו את תשומת ליבנו ילך ויתגבר – כך גם העצבנות הכעס והשליליות ימשיכו ללוות אותנו למשך היום, ויקרו לנו עוד דברים שיעצימו את התחושות האלה בנו. ואם לא נעצור את זה באמצעות מודעות ויכולת הבחירה שלנו, זה עלול להמשיך ולהיות חלק מהותי בחיינו...

האם אתם רוצים שרגשות אלה והשפעותיהם יהיו חלק דומיננטי בחייכם??

ועכשיו תחשבו ותדמיינו שאת אותו פרק זמן, כעשר דקות כל שעה, היו מקדישים לדיבור ולנושאים חיוביים. כמו נהיגה נכונה, סבלנית, עם חיוך לנהג האחר תחת מבט כעוס. או שהיו מביאים כל יום מישהו שמתמחה באופן כלשהו בהכנסת שינויים חיוביים לחיינו. או סתם לספר על כל מיני דברים יפים שיש בארץ ובעולם בכלל. אם היו משקיעים את הזמן הזה בעניינים חיוביים היה ניתן ליצור תהליך הפוך, של יותר ויותר שמחה, חמלה, אמפתיה כלפי האחר ובחיים שלנו. תחשבו איך זה יכול היה להיות...

אני נוסע בכביש איילון, והרבה פעמים גם בשעות העומס, בבוקר או אחה"צ. ואני מתייחס לזמן הזה בפקק כמו לכל זמן אחר. אני יכול לשמוע מוסיקה וליהנות, לשיר... או לדבר בטלפון עם אנשים שאני רוצה ולא יוצא... או לעשות סוג של הרפיה קלה ועבודה פנימית על מה שבא לי, תוך שמירת תשומת הלב לכביש... בעבר הייתי גם אני מוצא את עצמי מתרגז ונלחץ כשהייתי מגיע לפקק שנראה "רציני". בייחוד אם הייתי צריך להגיע למקום מסויים בזמן נתון. אולם כשהתבוננתי על עצמי באותן סיטואציות, הבנתי עד כמה זה מגוחך ואבסורדי להתעצבן ולהילחץ ממשהו שבמילא קיים בין אם תרצה ובין אם לא, ושאין לך כל שליטה עליו. הרי זה כמו לכעוס על שולחן על היותו שולחן... וראיתי גם מה זה עושה לי ולגוף שלי, כמה הגוף מתקשח ונכנס למתח, הנשימה קשה יותר, העיכול משתבש... ולימדתי את עצמי להרפות ולשחרר את העניין. לימדתי את עצמי להתייחס לפקק כמשהו נטרלי, כמו דברים אחרים, ופשוט לזרום עם זה ולעשות משהו בזמן הזה. וכשעשיתי את זה הפקקים הפכו להיות כמעט חברים: אה, יש פקק, סבבה, יותר זמן לדבר עם משה ורותי, ואולי להרהר קצת על הדבר ההוא... וכו'... וכשאני כך, הפקקים עוברים הרבה יותר מהר...!

אולם כל העיסוק בפקקי התנועה גורם לעוד משהו.

קיים כלל מאוד בסיסי ביקום, שכל מה שמתנגדים לו ונאבקים בו – ילך ויתגבר. כי כאשר אנו נאבקים במשהו, אנו עסוקים הרבה באותו עניין, הוא נמצא הרבה במחשבותינו, ואנו מפנים הרבה מתשומת לבנו כלפיו. ובכך אנו משיגים את ההיפך ממה שרצינו. במקום שאותו דבר יפחת ויעלם מחיינו, הוא רק הולך ומתעצם ומתחזק. זה נכון לגבי כל דבר, וזה נכון גם בנוגע לפקקים. עד כמה שזה נשמע דימיוני וקשה להבנה, העיסוק הגדול הזה בפקקי תנועה רק מחריף את הבעיה ומגביר את נוכחות הפקקים בחיינו! וההיפך. ככל שנעסוק בפקקים פחות, וככל שנפנה את מחשבותינו לנושאים אחרים, כמו מחשבה ודמיון של תנועה חופשית וזורמת, של הנאה שלנו בנסיעה ועל הכביש – כך ילכו הפקקים ויפחתו.
איך זה יקרה, אתם בטח שואלים ותמהים?
הרי יש כמות נתונה של מכוניות, מספר מוגדר של מסלולים, רמזורים שמעכבים את התנועה, וכו'...
ובכן, אין לי שמץ של מושג כיצד זה יקרה, אך אני יודע שאכן זה יקרה. כי מעבר למימד הקונקרטי-חומרי יש את המימד האנרגטי, והאנרגטי הוא הדבר והכוח המהותי והקובע. אני כן יכול לומר שזה קשור בזרימה, בלהיות במצב של זרימה. זרימה הינה מצב של פתיחות וקבלה של מה שיש ומה שמגיע אלינו. זהו מצב הפוך מהמקום של האגו, והפוך מהמצב כשאנו מנסים לשלוט על מה שסובב אותנו. אפשר לומר כי במובן מסויים זהו האגו שלנו שגורם לפקקים... בטח ראיתם מתישהו בסרט להקת דגים, המכילה אלפי דגים, נעה כגוף אחד, כשאלפי הדגים שוחים בזרימה מוחלטת עם שאר הדגים. אותו דבר ניתן לראות בלהקות ציפורים. מאות ציפורים מתרוממות מהקרקע ועפות באויר בתיאום מוחלט ללא שאפילו אחת תתקל באחרת...

לא מזמן חזרו שני חברים שלי מטיולים במזרח, האחד בהודו, והאחרת בויאטנם. שניהם סיפרו לי על החוויה שלהם בכבישים, כאשר הם נסעו ברכב הנהוג על ידי נהג מקומי. ושניהם סיפרו כיצד הנהגים שם נוהגים באופן שלנו, המערביים, נראה כמסוכן, מטורף, וכאוטי, אך באופן פלאי ללא כל תאונה... והתנועה זורמת, למרות עומס גדול של כלי רכב, וללא פקקים. לחצות כביש בויאטנם פרושו פשוט ללכת בתוך זרם המכוניות הנוסעות, ולדעת שהן יעברו מכל עבר אך לא יפגעו בך... החברה, שקצת לפני הנסיעה לויאטנם קראה את מה שכתבתי על הפקקים, סיפרה לי שפתאום הבינה שזה בדיוק מה שקורה כשיש זרימה טבעית בכבישים. לנו, המערביים, התנועה והנהיגה בהודו וויאטנם נראים כאוטיים ומסוכנים. אך לאדם שנולד במקומות אלה זה נראה כדבר הטבעי ביותר, והוא מפתח יכולות נהיגה שמאפשרות לו לנהוג בזרימה עם המכוניות האחרות והולכי רגל החוצים את הכביש.

ותחשבו על עוד משהו. פקקים הרי מטבעם הם עניין דינמי ומשתנה. כלומר, אם לקח למישהו 40 דקות לעבור פקק מסויים, הרי שבזמן הזה יכול בהחלט להיות שמשהו כבר השתנה בפקק, ואו שהוא יותר איטי או יותר מהיר, אך קשה לצפות שהוא יישאר כפי שהיה לפני כמעט שעה... וזה בפני עצמו הופך את כל עניין התזמונים למיותר.

אז בפעם הבאה שתגיעו לפקק תנועה, קבלו אותו כחלק מהחיים שלנו, קבלו אותו ברוגע ותזרמו איתו, נצלו את הזמן לדברים שונים שניתן לעשות בביטחה בזמן נהיגה. אם תצליחו, קבלו את הפקק אפילו בשמחה ועם שמחה, כי בשורה התחתונה אנחנו קובעים ובוחרים איך להגיב למציאות סביבנו, ומדוע לא להיות בשמחה גם בתוך פקק זוחל...? ועל ידי כך בטוח שתשנו לטובה את האנרגיה שלכם, ומי יודע, אולי אף תקרינו מהאנרגיה שלכם לכמה נהגים אחרים סביבכם... ((-:

באהבה,

תומר 
להתעורר! מדריך רוחני-מעשי
לפגוש את אלוהים ברמזור  
לסובב את הגלגל - הספר
הכל ניתן לשינוי!  
האם ניתן לרפא את זה?  
המקום החשוב ביותר!  
היפנוזה עצמית בשירות שינוי עצמנו  
לרפא את עצמך – המיגרנות שנעלמו...  
הבחורה שריפאה עצמה מדלקת הפרקים - לרפא את עצמך...  
מה אורך הזנב שלכם...?  
שתיל השינוי...  
של מי האופי שלך...?  
האם אתם קשובים לעצמכם...?  
מה הדיבור הפנימי שלכם...?  
האם אתם מדברים אל ה...?  
מחשבה חדשה – חומרים חדשים...  
האם יש לך לחץ סמוי...?!  
אפשר להיות ברוגע גם כשבחוץ סוער...  
האם אני באמת רוצה את זה??  
אם תרצו אין זו אגדה...!?  
התגובה הראשונית ואתם  
ליצור את המציאות שלכם מתוך בחירה  
איך לעשות היפנוזה עצמית ולהוציא את עצמך מהסבל  
איך לעשות מדיטציה  
יצירת מציאות - כשזה ברור לכם, זה פשוט קורה...  
השנה החדשה שלי  
להיות מודע כל יום ויום...  
משחקיות זה שם המשחק...  
מי הוא זה שרוצה??  
הדרכת מגן הדוד  
אם זה היה היום/חודש/שנה האחרונים שלך...??!  
בזכות הפשטות  
יש לכם יום קשה? תעשו רסט...  
מה נותן לי את הכוח?!  
לחבר את הלבבות  
מדיטציה מדיטציה מדיטציה... ?!  
על הפער שיש לכולנו  
לעזור לעצמנו להתמיד...  
האם אתם משקים את הזרעים שלכם?  
שלושת התפים...  
להפוך עליה לירידה...  
להתעלם מהקיים  
יש גם ימים קשים  
שלוש נקודות למחשבה  
בעניין משמעת עצמית  
בעניין משמעת עצמית 2  
על מדיטציה - מהספר  
כשלא נרדמים בלילה  
נולדנו לחופש! מהם הפחדים שעוצרים אותך?  
מדיטציות בצום – מהספר "להתעורר! מדריך רוחני-מעשי"  
להשתחרר מחרדות - על טיפול טבעי בחרדות  
לשחרר את העבר או להשתחרר מהעבר?  
בחירה חופשית -מהספר  
של מי הרגשות שלך??  
כמה מילים על כאב...  
כמה מילים על כאב... – כאב נפשי  
לבחור בחיים... לבחור בשמחה...!  
לאתגר את עצמנו ולפגוש את העוצמה שבתוכנו!  
לאתגר את עצמנו ולפגוש את העוצמה שבתוכנו - 2  
אפיגנטיקה – האם אנו קורבנות של הגנים שלנו ??  
עוצמת הנשימה 3 – נשימות עוצמה  
עוצמת הנשימה 2  
עוצמת הנשימה!  
סרטן - קריאת התעוררות!  
הסרטן כקריאת התעוררות 2  
המוח הגמיש - סיפור מקרה  
מגנוט זוגיות בריאה של אהבה  
מיהו ומהו האגו הזה?  
הווייז הפנימי שלנו  
להמשיך למרות הקושי  
יש פתרון לחרדה  
עוד על חרדה - אפשר להשתחרר בכל גיל  
על הפחד  
על הפחד 2  
על הפחד 3  
הכל ידוע מראש והרשות נתונה  
הכל ידוע מראש והרשות נתונה - גורל וקארמה  
הכל ידוע מראש והרשות נתונה - הזויית המדעית  
האם אנו יכולים לשלוט על המחשבות שלנו? המשך...  
האם אנו יכולים לשלוט על המחשבות שלנו?  
האם יש לכם שליחות?!  
לקבל באהבה או לפעול לשינוי?  
האם אתם חיים או מעבירים את החיים  
נוח ונעים או...  
מה הגישה שלכם?  
אנחנו עוף החול  
הגוף כהשתקפות התודעה  
הגוף כהשתקפות התודעה - מהו בעצם אפקט פלאסבו?  
מי אני?? - להחזיר את עצמנו לעצמנו...  
חיים ללא קושי...  
8 דרכים לחולל מהפך בחיים שלכם  
לשים סימן שאלה...  
אפיגנטיקה - להיות חופשי מהסיפור הגנטי שלך  
מיתוס החלבון  
מיתוס הסוכר והסכרת  
מיתוס השמש והסרטן  
כמה אחוז שומן יש בחלב 3% ?  
מיתוס החלב, הסידן, והעצמות  
ריפוי עצמי-טבעי באמצעות צום !  
מיתוס ארוחת הבוקר  
מה השנאה והכעס עושים לנו?  
נזקי הלחץ וכיצד לעבור מלחץ לרוגע והרפיה  
דרכים להיכנס להיפנוזה עצמית  
מדיטציה - על מה ולמה?  
ריפוי טבעי-עצמי פרק 1  
ריפוי טבעי-עצמי פרק 2  
היפנוזה, היפנוזה עצמית, ויצירת מציאות  
ערוצים עצביים והמוח הגמיש  
אמונות יוצרות מציאות  
התת-מודע ושליטתו בנו... חלק א'  
התת-מודע ושליטתו בנו – חלק ב'  
אם הייתי ראש הממשלה...  
להיות שק חול...  
למה אני לא נכנס לממ"ד?  
הינך מסטר!  
להרגיש  
חיים ללא קושי  
הומלס על הדרך...  
מה שלומך? עניין קטן גדול...  
על עליות ונפילות...  
טרנספורמציה - חלק ראשון  
טרנספורמציה - חלק שני  
אכילה כמדיטציה  
שיעור בשחרור  
כשמגיע הזמן לעזוב...  
אשת לוט, תקווה, ואמונה...  
ריפוי עצמי 1  
ריפוי עצמי 2  
ריפוי עצמי 3  
ריפוי עצמי - צום4  
מדיטציה בבארותיים  
לקום אתמול בבוקר  
מה עושים לנו דיווחי התנועה  
נקודות למחשבה...
הדרך לאיתקה  
מעשה בבן מלך  
קונפציוס על בני האדם  
מדוע מת הפרפר  
קישורים מעניינים  
משפטים לחיים  
ספרים שכדאי לקרוא...  
חדשות


14/02/2015

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים