למה אני לא נכנס לממד

למה אני לא נכנס לממד ?

חברים וחברות יקרים-יקרות, שותפים לדרך… !

חברה יקרה כתבה לי מייל שלשום, בו שאלה לשלומי לאור המצב.

עניתי לה די באריכות, ונראה לי שחשוב שהדברים שכתבתי לה יגיעו גם אליכם…

אז אני בטוב.

וכן, גם ביהוד היו אזעקות.

אולם אני לחלוטין מתעלם מהן, וממשיך במעשיי כרגיל, ואינני נכנס לממד או זז ממקומי…

יש לכך מספר סיבות.

הראשונה הינה קונקרטית וסטטיסטית: הסיכוי שרקטה תגיע דווקא לכאן, לדירה בה אני נמצא, שואף לאפס. יש יותר סיכוי שייקרה לי משהו בתאונת דרכים, ובכל זאת אני נכנס לאוטו ונוסע…

השניה, שבכל הסיפור הזה יש הפחדה מוגזמת מאוד של הרשויות והתקשורת. ואני לא מתכוון בדבריי כאן לאלה המתגוררים בדרום שם נופלות הרבה יותר רקטות. הדיווחים הבלתי פוסקים, הדיבורים והניתוחים, התמונות, וכו'… יוצרים אצל מרבית האנשים חרדה ופאניקה ממש, ואלה גורמים הרבה יותר נזק מכל הרקטות יחד. להיכנס לממד/מקלט זה לשתף פעולה עם ההפחדה הזו, וזה אני לא מוכן ולא רוצה.

שלישית, המשמעות של כניסה לממד הינה לעבור לאנרגיה של פחד. אם אני בוחר להיכנס לממד בזמן אזעקה, זה אומר שיש בי פחד שאולי ייקרה לי משהו. ולהיות בפחד, גם אם הוא חלקי וקטן, זה דבר מזיק מיידית, וזה דבר שאני לא רוצה. אני לא מעוניין להיות באנרגיה של פחד, ואני לא מעוניין שהגוף שלי ייכנס למצב של פחד (כלומר, שהגוף ייכנס למצב של "הילחם או ברח" על כל המשמעויות הכרוכות בכך).

רביעית. כיום יש בי ידיעה ואמונה מוחלטים כי הכל – הכל – נמצא בהכוונה ואינו מקרי. ולכן, אני יודע שכאשר יגיע זמני ללכת הלאה, אז זה יקרה, ואז גופי ימות ונשמתי תמשיך הלאה. וכשיגיע הזמן, זה יקרה בין אם אהיה בממד, במכונית, או במיטתי… ומכיוון שאני גם מאמין ויודע שזמני טרם הגיע, ושיש לי עוד מה לעשות פה, אני יודע שרקטה לא תמצא את דרכה אליי… (אגב, זה לא אומר שאני לא נוקט באמצעי זהירות כאשר יש צורך בכך, והריי נאמר: "ושמרתם על נפשותיכם". אך במקרה של הרקטות כאן במרכז הארץ, אין בעיני שום סיבה להיכנס לממד בכדי להישמר על נפשי… 😉

ויש אפילו סיבה חמישית. אנחנו הריי אלה שיוצרים את המציאות שלנו, של חיינו. ולכן, ללכת עם הפחד, להיכנס לממד – משמעותם ליצור בחיינו מציאות שמתאימה לפחד… אתם רוצים בכך? אני לא!

חשוב לי להוסיף כי כאשר יש ילדים בבית המצב מורכב יותר, ואולי יותר קשה להישאר אדישים נוכח האזעקות.

בכל מקרה חשוב לקחת בחשבון כי הילדים, גם הקטנים, קולטים אם אבא ואמא נלחצים ובחרדה (גם אם הם לא יודעים איך קוראים לזה). ואם ההורים נלחצים, גם הילד ילמד להילחץ ולפחד באזעקה. ולהיפך, אם הילד יחוש שהוריו נשארים רגועים בזמן האזעקה, גם אם הולכים לממ"ד, הוא יישאר גם רגוע, דבר שלבטח יתרום לחוסן הנפשי שלו.

אני מאמין וחש שכל הבלאגן הזה, כל המצב הלא-פשוט ולא-נעים הזה מתרחש כחלק ממעגל האלימות והשנאה הקיים באזורינו ובארצנו, ביננו לבין הערבים. ויותר מכך, אני מאמין לגמרי, שכאשר אנחנו נצליח לעבור לאנרגיה של אהבה וחמלה – האלימות תיפסק.

כי כפי שכבר איינשטיין אמר, הכל זה אנרגיה. הכל.

והיות והרוב הגדול של האנשים באזורינו נמצאים באנרגיה של פחד ושנאה, נקמה ואלימות – האלימות רק מחריפה וגדלה ומעמיקה.

להזכירכם את "אפקט מהרישי" על שמו של מהרישי מהש יוגי, מייסד המדיטציה הטרנסנדנטלית, שהיה גם פיזיקאי. הוא חזה וחישב שאם אחוז מסויים של אנשים מאוכלוסיה נתונה יתרגלו מדיטציה באופן קבוע, בבוקר ובערב, התנהגות האוכלוסיה כולה תושפע לטובה. ונעשו מספר רב של ניסויים על כך, הגדול מהם בשנת 1993 בעיר וושינגטון, אחת הערים האלימות ביותר בארה"ב. כ- 4,000 אנשים מ- 62 ארצות תרגלו מדיטציה בבקרים ובערבים למשך כחודש. רמת מקרי האלימות הקשה ירדה ב- 21 אחוזים !!

כאמור – הכל זה אנרגיה…

בעיני, המצב הנוכחי הינו למעשה הזדמנות.

הזדמנות עבורינו לעבור מפחד ושנאה לאהבה וחמלה. מחושך לאור.

לבחור – למרות המצב – להיות במצב פנימי ואנרגיה של אחדות, של אהבה…

ולמה אני קורא לכך הזדמנות?

כי זה כמו קריאת התעוררות. דווקא לאור המצב וגל התוקפנות ואלימות, אנו יכולים להתעורר ולהיזכר במה שאנו יודעים עמוק בתוכינו: שהכל אחד ושהכל זה אנרגיה.

הזדמנות להתעורר מהתרדמה, מהחושך…

הזדמנות לבחור אחרת, לבחור באור…

אני מודע לכך שדבריי אולי מרגיזים או מכעיסים את חלקכם, לפחות ברמה מסויימת. כי אני מדבר על אנרגיות וכל מיני דברים כאלה, כאשר רקטות עפות ברחביי הארץ, הדיי ההתפוצצויות נשמעות, ולחלקכם בוודאי יש ילדים או קרובים המשרתים בצבא או גוייסו עכשיו ונמצאים באזור עזה. כעסכם-כעסכן מובן לי. ועדיין, דבריי חשובים, כי אם אנו רוצים שהמצב כאן בארץ באמת ישתנה מתישהו, אז רק שינוי אנרגטי יביא את השינוי הרצוי…

ומה אתם-אתן יכולים לעשות על מנת לשמור על רוגע ושקט פנימי בימים האלה?

הריי כמה טיפים:

*  תמנעו מלראות טלוויזיה, לשמוע חדשות, לקרוא עיתונים, חדשות באינטרנט. כל אלה מגבירים את הלחץ והפחד, ומחדירים לתוככם אנרגיה קשה ושלילית.

*  שנו את מחשבותיכם. כל פעם שאתם מוצאים את עצמיכם חושבים מחשבות של דאגה, פחד, כעס, שנאה – תזוזו מהם לטובת מחשבות אחרות, נטרליות או אפילו עדיף, חיוביות.

*  תזכירו לעצמכם שהכל בסדר, והסיכוי שרקטה תפגע בכם הינו נמוך מאוד מאוד (אלא אם כן אתם באזורים בהם נופלות הרבה רקטות).

*  נשימה. נשימות עמוקות ואיטיות מפעילות את העצב הראשי של מערכת העצבים המרגיעה (הפרה-סימפטטית), ומביאות להרגעה כמעט מיידית של הגוף והנפש. אז תנשמו נשימות עמוקות ולאט. אתם יכולים לעשות זאת בכל מקום ובכל מצב – בישיבה, בשכיבה, בעיניים פקוחות או סגורות, בנהיגה או מול המחשב…

*  פעילות גופנית אירובית. פעילות אירובית משחררת בגוף מגוון חומרים והורמוני רוגע כגון אנדורפינים. זה יעזור לכם להרגיש טוב יותר.

בבוזהיזם יש תרגול מסויים שנחשב ליחסית מתקדם, בו שולחים אור ואהבה לאנשים שאנו מחשיבים ומרגישים כפוגעים בנו, כשונאינו. זה לא דבר קל לשלוח אור ואהבה לאדם הרוצה לפגוע בך. זה לא דבר קל כלל לשלוח אור ואהבה לאנשיי החמ"ס השולחים את הרקטות שלהם לעברנו. ועדיין, אם יכולנו כולנו, או אפילו חלקנו הגדול, לעשות זאת באופן עמוק ונקי – המציאות היתה משתנה.

אתם יכולים, ואתן יכולות, לנסות לעשות זאת.

יכול להקל אם תזכרו שוב שהכל זה אנרגיה, שהכל מחובר אנרגטית, ושהכל אחד. בדיוק כמו כל התאים בגופנו, מליארדיי תאים, מרכיבים יחד את האחד שהוא הגוף, כך מיליארדיי בני האדם שייכים ליישות אחת, האנושות, וכולם חלק מאותה יישות. ובדיוק כפי שניתן לרפא סרטן על ידי שינוי תודעתי, ניתן לרפא את האנושות על ידי שינוי תודעתי.

תחשבו על כך…

מקווה שדבריי ידברו אליכם-אליכן.

מקווה שתיקחו מהם,

מקווה שדבריי יגרמו לכם לחשוב על הדברים,

ולעשות שינוי, ואפילו שינוי קטן באופן הראיה שלכם את המצב,

שינוי קטן ועוד שינוי קטן ועוד שינוי קטן,

ויחד ייווצר שינוי גדול,

שאולי אולי

יביא לאיזשהו שינוי באנרגיה כאן בארץ ובאזור.

תודה !

שלכם באהבה,

תומר (:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *