מאינסוף לאינסוף…

מאינסוף לאינסוף…

חברים וחברות יקרים-יקרות!  שותפים לדרך…

מביא לכם ולכן היום קטע קצר מהספר שלי "להתעורר!  מדריך רוחני-מעשי",

קטע מעורר מחשבה ופותח את התודעה ומודעות… (:

מאינסוף לאינסוף

"היקום שלנו הוא אינסופי.

תחשבו עליו לרגע. אנו חיים בבית שלנו, ברחוב שלנו, בעיר ובמדינה מסוימות. אם נמשיך להתרחק ולהגדיל את התמונה, נראה את היבשת שבה אנו נמצאים עכשיו, ולבסוף את כדור הארץ כולו, כפי שנצפה על ידי אסטרונאוטים. כדור הארץ נראה לנו ענק, כמעט קשה לתפוס את גודלו. אולם אם נמשיך להרחיק נגיע לכוכבי הלכת האחרים של מערכת השמש שלנו – מאדים, צדק, שבתאי, אורנוס, ונפטון. ממרחק זה אנו כבר נמצאים בקנה מידה אחר, משקיפים על מערכת השמש כולה, וכדור הארץ נראה מכאן די קטן.

עכשיו נקפוץ לקנה המידה הבא, לגלקסיה שלנו. אלה כבר ממדים שאנו לא מסוגלים לתפוס במוח שלנו. בגלקסיה שלנו יש מיליארדי כוכבים וכוכבי לכת המקיפים אותם, הפרושים במרחב בצורת דיסקה שטוחה. מיליארדי כוכבים. קשה לדמיין זאת. אולם אם נמשיך להתרחק, נמצא כי הגלקסיה שלנו היא רק אחת מעשרות מיליארדי גלקסיות הפזורות במרחב הענק הזה, האינסופי, הנקרא יקום.

וברוורס, באותו יקום המכיל עשרות מיליארדי גלקסיות קיימת גלקסיית שביל החלב שלנו, המכילה מיליארדי כוכבים; השמש ומערכת השמש שלנו; כדור הארץ; היבשת שבה אנו נמצאים; המדינה; העיר; הרחוב; הבית; אנחנו.

אך זהו אינו היקום היחיד באזור.

יש גם העולם הפנימי שלנו, הגוף שלנו, שהוא יקום עצום ואינסופי בדומה ליקום החיצוני. כאשר אנו נכנסים פנימה לתוך הגוף שלנו, נגיע עד רמת האיבר, ונראה את האיברים השונים, הריאות, הלב, הקיבה, הכבד, המוח וכולי. אם נעמיק ונעשה קפיצה גדולה פנימה בקנה המידה, נגיע לרמת התא. בגופנו קיימים עשרות מיליארדי תאים! התא עצמו הוא עולם ומלואו. יש בו גרעין, והרבה "איברונים", שהם איברים קטנים. עוד קפיצה גדולה פנימה תביא אותנו לרמת המולקולה, ואחר כך לרמת האטום. האטום עצמו מורכב מגרעין במרכז ומאלקטרונים המרחפים סביבו במעגלים, קצת בדומה לשמש ולכוכבי לכת. וכבר הזכרנו עד כמה קטן וזעיר גודלו של הגרעין בתוך האטום. כמו ראש סיכה במרכזו של מגרש כדורגל. אולם עדיין לא סיימנו את מסענו פנימה לרמות הקטנות ביותר. הגרעין מורכב מחלקיקים, הפרוטון והניוטרון, שאף הם בנויים מחלקיקים זעירים אף יותר, הקווארקים. אלה החלקיקים הקטנים ביותר שהמדע, נכון להיום, מכיר במבנה האטום.

ושוב, ברוורס, מרמת הקווארק, דרך הפרוטון וניוטרון לגודל גרעין האטום; האטום; המולקולה; התא, אחד מני עשרות מיליארדי תאים בגופנו; האיבר; והגוף עצמו.

וכמו שקשה למוח שלנו לחשוב ולדמיין את היקום החיצוני על כל הגודל הבלתי נתפס שלו, כך קשה לנו לתפוס ולהבין את גודל היקום הפנימי שלנו. כאן וכאן מדובר במורכבות ובארגון, במגוון ובמרחבים אינסופיים (תחשבו כמה עצום נראה התא מנקודת מבטו של גרעין האטום).

מעניין ששני היקומים, החיצוני והפנימי, שניהם התחילו ונוצרו מגוף אחד. היקום החיצוני בקע במקום מסוים במפץ הגדול ומשם התפשט עוד ועוד עד לממדיו הנוכחיים, ובתוך כך נוצרו הגלקסיות, הכוכבים וכוכבי הלכת. והיקום הפנימי החל מתא אחד בודד, שנוצר מתא ביצית שהופרה על ידי זרע, התחלק עוד ועוד עד ליצירת הגוף השלם על כל איבריו ותאיו."

באהבה,

תומר (:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *