בדרך לאחדות מחודשת

בדרך לאחדות מחודשת

חברות וחברים יקרות ויקרים!  שותפים לדרך… !

מה שלומכן ושלומכם?

אני רוצה היום לכתוב על האחדות אליה המין האנושי צפוי להתפתח אם ברצונו לשרוד ולהמשיך להתקיים. ומהי האחדות הזו? זו ידיעה על היותנו אחד. לכאורה נפרדים, אך בפועל, במציאות העמוקה יותר, אנו אחד. ולשם אנו, האנושות, אמורים להתפתח בכדי לשרוד את התקופה הנוכחית.

אתחיל דווקא מהגוף שלנו.

כמה תאים יש בגוף שלנו?

מאה מיליארד. 1 עם 11 אפסים אחריו. 100,000,000,000… !!

זה מאה אלף מיליונים.

זה מספר שנמצא הרבה מעבר ליכולת הדימיון שלנו…

וכל תא, כל אחד ממיליארדי התאים האלו הוא עולם ומלואו בפני עצמו, וישות עצמאית בפני עצמה. כל תא יכול להתקיים ולחיות באופן עצמאי אם מופרד מהגוף ונמצא בתנאי מחיה מתאימים. בכל אחד מהתאים יש את כל המערכות הנדרשות על מנת לקיים חיים ולהגיב לסביבה.

ועדיין, באורח מופלא, כל הכמות האדירה הזו של תאים חיים בשיתוף פעולה מושלם על מנת לאפשר לגוף שלנו להתקיים ולתפקד. תחשבו על כך: מאה מיליארד יישויות עצמאיות שחיות במעין קהילה עצומה שיחד יוצרת יישות גבוהה יותר – אותנו.

כיצד זה מתאפשר?

למדע יש את התשובות שלו. על פי המדע הדבר המופלא הזה מתאפשר תודות למערכת העצבים שלנו ולמערכת ההורמונלית שלנו. שתי המערכות האלה אחראיות לתקשורת בין תאי הגוף ולתיאום ביניהן.

אולם תשובות אלה הינן חלקיות. הן מסתמכות על המדע הניוטוני, שרואה את הכל כחומר וכחומר בלבד.

אך קיים גם מדע אחר. מדע שהחל לפני כמאה שנים. זהו מדע העוסק בעולם החלקיקים הקטנטנים מהם הכל עשוי, ועוסק גם באנרגיות. תקופתו של איינשטיין סימלה את פתיחתה של תקופה חדשה במדע, ונפתח ענף חדש לגמרי במדע: פיזיקת הקוונטים.

וכאן, במדע הזה, שולטים חוקים אחרים לגמרי, חוקים שלהגיון המערבי נראים כהזויים לחלוטין. כאן חלקיק הוא למעשה כלל לא חלקיק, כלל לא חומר, אלא הוא עננת אנרגיה שיכולה כל רגע להפוך לחלקיק חומרי. החלקיקים הם גם אנרגיה וגם חומר. זו הדואליות הקיימת ברמה החלקיקית.

חוק נוסף הוא חוק אי-הוודאות. בעולם הזה, אין כל אפשרות לנבא מראש תהליכים. זאת בניגוד לעולם החומר של ניוטון (עליו מסתמכת הרפואה הקונבנציונלית), בו לכל דבר יש תוצאה ניתנת לניבוי. כאן, בעולם החלקיקים, אין כל אפשרות לדעת מראש מה הולך להתרחש ומתי.

והתופעה השלישית של עולם החלקיקים עליה אני רוצה לדבר היא התקשורת הקיימת בין חלקיקים. כבר איינשטיין צפה ותיאר את התקשורת הזו בניסוי תיאורטי שלו, אך בזמנו לא היתה עדיין את הטכנולוגיה לבצע ניסוי שכזה בפועל. רק לאחר עשרות שנים מדענים יכלו לבצע את הניסוי שהגה איינשטיין והוכיחו שאכן קיימת תקשורת בין חלקיקים. זו תקשורת אלחוטית, שאינה זקוקה למאומה על מנת להתקיים. תקשורת המתקיימת בין חלקיקים באופן מיידי, על פני כל מרחק, ועוברת באופן מלא ומוחלט. קול וצליל גם הם מועברים באופן אלחוטי, אולם הם זקוקים לאוויר על מנת לעבור (קול לא יעבור בואקום). והם נחלשים עם המרחק, שלא כמו התקשורת החלקיקית.

לצורך הניסוי מדענים משתמשים במאיץ חלקיקים, בתוכו הם שולחים שני חלקיקים לכיוונים מנוגדים, גם למרחקים של קילומטרים. ואז הם מבצעים מניפולציה מסויימת באחד החלקיקים, כמו למשל לגרום לשינוי בכיוון הסיבוב שלו. ובאותו הרגע ממש, החלקיק השני, שרחוק מרחק רב, עובר אף הוא את אותו השינוי!

ומה כל זה רלוונטי לענייננו?

ובכן, מסתבר שהתקשורת המופלאה הזו קיימת לא רק בין חלקיקים מזעריים, אלה גם בין דברים גדולים יותר. ניסויים הראו תקשורת כזו למעשה בכל הרמות.

למשל, מים. מים משנים צורה ומגיבים לתודעה האנושית. מחשבה וכוונה חיובית תביא ליצירת גביש משושה יפייפה (הדומה, אגב, למגן דוד), בעוד שמחשבה וכוונה שלילית תביא ליצירת גביש חלקי, שבור, או לאי יצירת גביש כלל.

דבר דומה נמצא ברמה התאית. תאים הנמצאים במבחנה, מראים תגובה חשמלית כאשר האדם ממנו הוצאו מתרגש או מעורר רגשית ממשהו. גם כאן התגובה מיידית ואינה תלויה במרחק.

גם צמחים נמצאו כמגיבים למחשבות וכוונות של אדם הנמצא לידם. למשל, צמח המחובר למכונת אמת, יגיב באופן מסויים אם האדם מתכוון להשקות אותו, ויגיב באופן שונה (שמקביל לתגובת פחד אצל בני אדם) אם האדם חושב לשרוף עלה שלו.

תקשורת דומה נמצאה גם בין בעלי חיים לבני אדם, למשל בין כלבים לבעליהם. הוכח כי כלבים ילכו לאיזור דלת הבית וימתינו שם ברגע שבעליהם מתחיל לחזור לכיוון הבית, לא משנה כמה רחוק הוא.

וגם בין שני בני אדם נמצאה תקשורת כזו. בניסוי אחד, לקחו אנשים שנוהגים לעשות מדיטציה יחד, ושמו אותם בחדרים נפרדים ולעיתים בבניינים נפרדים כשהם מחוברים לקורא גלי מוח. שניהם נכנסו למדיטציה עמוקה, ולאחד מהם ניתנו מידי פעם, באופן אקראי, הבזקי אור חזקים. האדם המודט לא הגיב כלפי חוץ, אך במוחו נצפתה תגובה חזקה להבזק האור. באותו הרגע ממש נצפתה גם במוחו של האדם השני, שלא נחשף להבזק אור, תגובה דומה ומקבילה.

אז תקשורת זו נמצאת וקיימת בהכל, מרמת החלקיק הקטנטן ביותר, ועד לנו, בני האדם. למעשה הכל מחובר ברשת אנרגטית, והכל משפיע על הכל ומושפע מהכל. זו המשמעות הקונקרטית ופיזיקלית של "הכל מחובר" ו- "הכל אחד".

בדיוק כפי שכל אחד מתאי גופנו הינו יישות עצמאית לגמרי, אך נמצאת בשיתוף פעולה הרמוני עם שאר מיליארדי התאים – כך גם אנו, בני האדם. אנחנו חלק מיישות גבוהה יותר, הקרויה כדור הארץ, או גאיה. כל אחד ואחת מאיתנו יישות עצמאית, אך גם חלק מיישות גבוהה יותר.

בעבר הרחוק ידענו את זה וחיינו על פי ידיעה זו. אולם באלפי השנים האחרונות איבדנו כאנושות את הידיעה הזו, והתחלנו לחיות ולנהוג כאילו אנחנו נפרדים, כאילו כל אחד מאיתנו הינו נפרד מהאחרים ומהטבע. קיימות עדיין פה ושם קהילות, שבטים, תרבויות שיודעות את האמת הזו, אך כיום הן מעטות וחלשות. כאלה היו האבורג'ינים באוסטרליה, האינדיאנים באמריקה, בני המאיה באמריקה הדרומית, היוגים בטיבט וארצות המזרח, ועוד. אך כלל האנושות שכחה זאת. וכתוצאה מכך עברנו לחיות ולנהוג כאילו אנו נפרדים, וזה אומר לחיות מתוך פחד. זה הביא ליחסים של כוחנות ושליטה, למלחמות, לתחרותיות, לחומרנות. זה הביא להרס. אנו נוהגים כאילו הכל שייך לנו, וכתוצאה מכך אנו מנצלים, מזהמים, והורסים את גאיה, את כדור הארץ.

אולם גאיה גדולה וחזקה הרבה יותר מאיתנו, בני האדם. ובתקופה הזו הגענו למצב בו ההרס שזרענו כאן כה גדול ורב, שגאיה החלה להגיב. אנו עדים לשינוי האקלים בכדור הארץ. בצורת קשה במקומות מסויימים לעומת גשמים חזקים והצפות באיזורים אחרים, עליה דרמטית בתדירות ובעוצמה של סופות כגון הוריקן וטורנדו, רעידות אדמה וצונמים. כדור הארץ ישרוד. גאיה תשרוד. מי שאולי לא ישרוד אלה אנחנו, המין האנושי (ויחד איתו גם עוד אלפי מיני בעלי חיים נוספים). וזה עשוי להתרחש מוקדם מהצפוי…

נדרש שינוי.

נדרש מאיתנו לחזור לתודעת אחדות.

לעבור מתודעת פחד לתודעת אהבה.

אהבה היא הידיעה שהכל קשור ומחובר, שהכל אחד.

אהבה זו נתינה, והידיעה שכאשר אנו נותנים אנו גם מקבלים.

כאשר אחד מתאי הגוף מאבד את שפיותו ומתחיל לנהוג כאילו הוא ישות עצמאית ונפרדת משאר תאי הגוף – קוראים לכך סרטן. וסרטן יכול להביא להרס של הגוף, ולמוות. ברמה האנרגטית, סרטן הוא תולדה של תודעת הנפרדות והפחד. וגידול סרטני יכול להתמוסס ולהיעלם אם האדם עובר לתודעת אהבה.

כך גם הסרטן הקיים באנושות. עדיין לא מאוחר מידי לעשות את השינוי התודעתי הזה, להיזכר בהיותנו חלק מישות אחת גבוהה, לעבור לחיות על פי ידיעה זו. לחיות מתוך הבנה שכאשר אנו פוגעים במישהו אחר או בדבר כלשהו, אנו למעשה פוגעים בעצמנו.

השינוי נמצא אצל כל אחד ואחת מאיתנו. השינוי לא יבוא מלמעלה, מהפוליטיקאים או התאגידים המונעים על ידי אינטרסים כלכליים. השינוי יבוא מלמטה, מאיתנו.

והזמן לשינוי הוא עכשיו.

זו האחריות שלנו.

באהבה,

תומר (:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *