היפנוזה עצמית המדריך השלם – בשירות שינוי עצמנו

היפנוזה עצמית בשירות שינוי עצמנו

חברים וחברות יקרים-יקרות!  שותפים לדרך…

כולנו רוצים לשנות דברים מסויימים בעצמנו.

אך יש דברים עקשניים שקשה לשנות אותם. יש דברים שנראה כאילו שלא ניתן לשנות אותם, ושנגזר עלינו לחיות איתם תמיד. בין אם זה דפוס מחשבה מסויים או דפוס התנהגות כלשהו שנמצא עמוק בתוכנו.

אנחנו רוצים לאכול פחות לחם ומתוקים ולרדת במשקל.

אנחנו רוצים להפסיק לדאוג ולהיות לחוצים כל הזמן.

אנחנו רוצים לשנות את אופן הדיבור שלנו כלפי הבן המתבגר שלנו.

אנחנו רוצים ללכת לישון מוקדם יותר ולקום יותר מוקדם.

אנחנו רוצים, אך לא מצליחים.

למה?

למה אנחנו לא מצליחים, למרות שאנחנו מנסים שוב ושוב, ומבטיחים לעצמנו שוב ושוב שהפעם אנחנו מתחייבים…

אנחנו לא מצליחים כי הדברים האלה שאנו רוצים לשנות נמצאים עמוק בתת המודע שלנו, ותת המודע שלנו הוא הרבה הרבה יותר חזק מהמודע שלנו.

ותת המודע שלנו פועל באמצעות דפוסים, דפוסים אוטומטיים, תוכנות שיודעות לעשות את אותו הדבר שוב ושוב ושוב… ולכן, כאשר אנחנו רוצים לשנות את אחד מהדפוסים האלה, זה לרוב נידון לכישלון. כי ברגע שלא נשים לב, ברגע שהמודע שלנו יהיה עסוק בעניין אחר, או ברגע שנהיה בחולשה רגשית, מתעצבן, נדאג, נכעס, נהיה בעצב – התת מודע והדפוסים הצרובים בו יחזרו לשלוט, ואנחנו נמצא את עצמנו עושים שוב את הדבר שאנחנו רוצים להפסיק…

אז מה, האם אין סיכוי?

האם אכן נדונו לחיות כל חיינו עם הדפוסים שנצרבו בנו בעברנו??

לא בהכרח.

יש דרכים לחולל שינוי בתוך תת המודע עצמו. ורק כאשר נחולל את השינוי בתוככי תת המודע, אז נוכל לשנות את אותם דפוסים עמוקים ישנים השולטים בנו. ואחת הדרכים האלה זו ההיפנוזה העצמית.

מהי היפנוזה עצמית?

היפנוזה עצמית זה תהליך בו האדם עצמו מכניס את עצמו, באופן מכוון ומודע, למצב היפנוטי, לטראנס היפנוטי. ובמצב ההיפנוטי מתרחשים מספר שינויים גם במוח שלנו וגם בגוף שלנו. אחד השינויים הינו שהמוח עובר לפעול בהילוך איטי יותר, בגלי מוח איטיים יותר. ופועל יוצא של המצב ההיפנוטי זה שתת המודע – אותו איזור בו נמצאות התוכנות האוטומטיות שלנו – הינו עכשיו פתוח ונגיש, וניתן להכניס בו וליצור בו את מה שאנחנו רוצים.

כלומר שבאמצעות היפנוזה עצמית ניתן לתכנת מחדש את תת המודע שלנו. אנחנו נכנסים הישר לתכנת ההפעלה של המוח שלנו, ומשנים אותה, יוצרים תוכנת הפעלה חדשה שמתאימה לאיך שאנחנו רוצים להיות.

חשוב לומר שהמצב ההיפנוטי הינו מצב שהוא טבעי לנו, ושאנו נמצאים בו במהלך היום לפרקי זמן מסויימים מבלי שנהיה ערים לכך שאנו נמצאים במצב היפנוטי. המצב ההיפנוטי הינו גם בטוח לגמרי וגם נעים ומרגיע להיות בו.

אז איך עושים את זה?

איך נכנסים למצב ההיפנוטי ואיך מתכנתים מחדש את תת המודע שלנו?

בסדנאות אני מלמד מספר טכניקות לכניסה מהירה לטראנס היפנוטי. כאן אתן לכם טיפ חשוב שעשוי הוא לבדו לחולל שינוי בחייכם:

כאשר אתם הולכים לישון, ואתם במיטה לקראת הירדמות, כבר לא בעירנות מלאה אך גם לא רדומים ממש – אתם נמצאים בטראנס ההיפנוטי והמוח שלכם נמצא במצב היפנוטי. כלומר, תת המודע שלכם פתוח ונגיש. וזה זמן מעולה, ההירדמות, בכדי ליצור בתת המודע שלנו את מה שאנחנו רוצים.

אז כשאתם הולכים לישון הערב, תדמיינו ותראו את עצמכם מתנהגים כמו שאתם רוצים. תדמיינו את זה ממש כאילו שזה קורה עכשיו, כאילו שאתם כבר שם…

ותגבו את זה במשפט או שניים שיחזקו את מה שאתם רוצים ליצור בעצמכם ואיך שאתם רוצים להיות.

לדוגמא, אם ברצונכם להפסיק לכעוס ולהתעצבן מהילד שלכם, ולהיות יותר קשובים וסבלניים – אז תדמיינו שאתם איתו ואתם מקשיבים לו בתשומת לב ובסבלנות, ממש מקשיבים למה שהוא אומר, ואתם נינוחים ורגועים… וגם תאמרו לעצמכם "אני קשוב וסבלני", "יש לי סבלנות להקשיב ולהבין את…".

וכאשר אתם עושים את זה תוך כדי תהליך ההירדמות, אתם מכניסים את זה באופן חזק ועמוק לתת המודע שלכם. אתם מתכנתים מחדש את תוכנת ההפעלה שלכם…

ההיפנוזה העצמית הינה כלי מאוד פשוט ובו זמנית גם מאוד עוצמתי.

בכדי ללמוד על כך יותר לעומק ובהרחבה אתם מוזמנים לסדנת ההיפנוזה העצמית שאני מעביר: היפנוזה עצמית –להשתחרר מהעבר, ליצור את העתיד!

באהבה,

תומר (:

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “היפנוזה עצמית המדריך השלם – בשירות שינוי עצמנו

 1. Shron Katz Reply

  הי.
  קראתי קצת עליך ועל הרעיונות שלך, לדעתי הם מסכרנים ,מעניניים ואולי גם פרקטיים .
  כל תחום השליטה על הסבל שהאדם גורם לעצמו הוא אתגר מרתק ומאתגר.
  למדתי מדעי ההתנהגות וcbt וגם אלה מתיימרים לעזור לך לעזור לעצמך.
  לשמחתי אין לי שם דבר שאני לא מצליח לעשות בכוחותיי הנפשיים, חוץ מהצורך להפסיק לעבוד אבל להמשיך ליצור הכנסה…..שגם על זה ניתן ללמוד לשלוט מבחינת המחשבה הרצונות והצרכים .
  כל הכבוד לך שהצלחת ליישם את לימודך והתנסויותיך. מאחל לך המשך פורה יעיל ומספק.
  שרון כץ.

  • ד״ר תומר סברון Post author

   שרון היקרה והאהובה !

   תודה תודה !
   שמח לשמוע שאת מצליחה ליישם את העקרונות הללו ולשלוט את בחשיבה וברצונות שלך, ולא מאפשרת לדפוסים האוטומטיים לשלוט בך… (:

   באהבה,
   תומר (:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *