הגוף כהשתקפות התודעה

הגוף כהשתקפות התודעה

חברות וחברים יקרות ויקרים!  שותפים לדרך… !

מה שלומכן ושלומכם?

הגוף שלנו, זה שנראה ונדמה לנו כאילו הוא כזה מוצק, הוא למעשה ברובו הגדוללל ואקום, ריק, כלום…

כן, זה מאוד קשה לנו להבין ולקבל את זה, כי אנו מרגישים אותו כל כך ברור ומוחשי ומוצק. אז איך זה יתכן שהוא ריק, ואקום??

ובכן, הגוף שלנו בנוי – כמו כל חומר בעולמנו וביקום – מאטומים. האטומים הם כמו לגו, וכמו שבלגו יש צורות וגדלים שונים, כך גם יש אטומים בגדלים שונים.

וכמו שבלגו אפשר לבנות כל מיני דברים, ואינסוף אפשרויות ווריאציות של דברים, אז כך גם מהאטומים ניתן לבנות אינסוף אפשרויות.

ומה זה אטום?

בתיכון כולנו למדנו (טוב, לא כולנו, רובנו… 😉 שהאטום בנוי מגרעין שסביבו מסתובבים במעגלים האלקטרונים. כמו מערכת שמש זעירה.

אולם זה רחוק מאוד מהאמת. כי במציאות האלקטרונים אינם חלקיקים קטנים שחגים סביב הגרעין, אלא הם מעין ענני אנרגיה שמרחפים במרחב שסביב הגרעין. ומה גודלו של הגרעין? אם נשווה את האטום למגרש כדורגל, הגרעין יהיה בגודל גרגיר חומוס במרכז המגרש. כזה פיצי פיצפון. והדבר המעניין הוא שכמעט כל המסה, המשקל, של האטום נמצא בגרעין (ליתר דיוק 99.99999% מהמסה נמצאת בגרעין!). כלומר שכל השאר, כל מגרש הכדורגל העצום הזה – הוא בגדר ריק, ואקום !

ואם זה לא מספיק, אז הפיזיקאים יודעים כיום שלמעשה גם הגרעין כלל אינו מוצק. אם היה מיקרוסקופ מספיק חזק והיינו יכולים להתבונן אל תוך הגרעין של האטום, היינו מגלים שגם הוא הינו למעשה עננת אנרגיה. אז כל האטום כולו הינו בעצם ענן אנרגיה, רטט אנרגטי.

איינשטיין אמר כבר לפני קרוב למאה שנה שהכל זה אנרגיה. הוא ידע מה הוא אומר…

אז אתם מבינים – אין שום דבר מוצק בגוף שלנו. הוא כולו עשוי מאנרגיה, מענני אנרגיה, ומרטט אנרגטי.

ואתם בטח שואלים – כי גם אני שאלתי ושואל – אז איך זה שהוא מרגיש מוצק? ואיך זה שאנחנו לא יכולים לעבור דרך קיר, אם הגוף באמת רק אנרגיה??

ובכן, הפיזיקאים אומרים לנו שמוצק מרגיש לנו מוצק בגלל המבנה של האטומים בו ובגלל השדה האלקטרו-מגנטי של האטומים. זה דומה קצת למגנט. אם תיקחו שני מגנטים ותנסו לקרב את שני הקצוות החיוביים (או השליליים), תרגישו התנגדות. ואם המגנטים חזקים, ההתנגדות תהיה כה חזקה עד שלא תוכלו לקרב ולהצמיד את המגנטים זה לזה, למרות שביניהם יש רק אוויר!  איך זה?  בגלל השדה המגנטי שהמגנט מייצר.  אז דבר דומה אנו מרגישים, ולכן הדברים ה "מוצקים" נחווים כמוצקים…

אז הבהרנו עניין אחד חשוב – הגוף שלנו הוא לא באמת מוצק. הוא אנרגיה.

ומה בין זה לעניינינו, כלומר היות הגוף השתקפות התודעה?

קודם כל נשאלת השאלה מהי התודעה?

אפשר לדבר שעות על מהי התודעה ולהגדירה באינסוף דרכים, אך אסתפק כאן בהגדרה פשוטה של התודעה. התודעה היא המרחב בו נמצאות המחשבות, רגשות, אמונות, ופחדים שלנו. אי אפשר לראות אותה, אי אפשר לגעת בה. ראית או נגעתם פעם במחשבה? בפחד? ברור שלא…  ועדיין, למרות היותה בלתי נראית, בתודעה נמצאת העוצמה האמיתית שלנו!

וזה נכון לחיוב אך גם לשלילה.

אמונה ומחשבה חיובית יחזקו אותנו ויגדילו אותנו. בעוד שאמונה שלילית, מחשבה שלילית, פחד – מחלישים ומקטינים אותנו.

התודעה הינה אנרגיה.

והתודעה היא ההגה, ההגה המכוון את כיוון ההתקדמות שלנו. כמו במכונית, או באוניה.

אנחנו איננו התודעה שלנו. בדיוק כפי שאנחנו איננו הגוף שלנו.

אנחנו נמצאים מעל לתודעה.

אנחנו יכולים להשפיע על התודעה. אנחנו יכולים לשנות את התודעה שלנו.

והתודעה שולטת על הגוף.

רואים את זה בכל מיני רמות. ברמה הפשוטה ביותר, אנחנו מחליטים מה לאכול, כמה ומתי לישון, אם ואיזה פעילות גופנית אנו עושים – כל אלה נובעים מהתודעה, מהמחשבה והרצון – וכולם משפיעים באופן הישיר ביותר על הגוף. זה כמעט ברור מאליו.

ברמה קצת יותר עמוקה התודעה משפיעה ושולטת על הפרשת חומרים שונים בגוף, כגון הורמוני לחץ והורמוני רוגע. גם זה די ברור מאליו: יש לנו מחשבה חיובית, אמונה חיובית – אז הגוף מגיב בהפרשת הורמוני רוגע ואושר. יש בנו מחשבה שלילית ופחד – יופרשו הורמוני לחץ. הראשונים תורמים לתחזוקת הגוף ובריאותו, והאחרונים מחבלים בתחזוקת ובבריאות הגוף.

ואפילו הגנים שלנו מגיבים למחשבות שלנו ולמצב התודעתי שלנו! כאשר אנו בחיובי וברוגע מופעלים גנים התומכים בשיקום וריפוי מערכות ותאי הגוף, וכשאנו בשלילי ובלחץ ומתח מופעלים גנים התורמים להיווצרות מחלות. לדוגמא, מחקרים מראים שצפיה בסרט קומדיה מעלה את הביטוי של גנים טובים לבריאות ומורידה את הביטוי של גנים שמזיקים לבריאות. כך קורה גם לאחר מדיטציה.

אז התודעה יוצרת בריאות או חולי.

ברמה עמוקה אף יותר, התודעה משפיעה ושולטת על הגוף באופן אנרגטי ומיידי.

למעשה, התודעה שלנו משפיעה על כל מה שנמצא סביבנו.

מים, לדוגמא.

אולי שמעתם על הניסויים של מסארו אמוטו, המדען היפני שחקר מים ומצא שמחשבה וכוונה חיוביים יביאו ליצירת גביש משושה יפייפה במים, בעוד שמחשבה וכוונה שליליים ימנעו יצירת גביש שכזה. אפשר לראות את התמונות המדהימות של גבישי המים האלה במרחביי האינטרנט.

וכמו שהתודעה משפיעה על המים (ובגוף שלנו יש 70-80% מים!) כך היא משפיעה על הכל !

צמחים, חיות, מכשירי חשמל, התאים שלנו, ה- DNA שלנו, חלקיקים תת-אטומים – כולם מושפעים מהתודעה שלנו.

כאשר אנו מחייכים – כל תא ותא ממליארדיי התאים שבגופנו מחייך ושמח אף הוא. וכשאנו בפחד, בכעס – כל תאי גופנו גם הם נמצאים בפחד ובאנרגיה שלילית.

ואני לא מתכוון במובן המטאפורי, אלא באופן הקונקרטי והמוחשי ביותר. וההשפעה הינה מיידית.

זו הסיבה לאפקט הפלאסבו. אפקט פלאסבו הינה תופעה מוכרת בעולם המדע והרפואה. כאשר נותנים לאדם חולה במחלה מסויימת, כל מחלה, חומר נייטרלי כלשהו ואומרים לו שקיבל תרופה חדשנית למחלה שלו – אצל רוב האנשים יהיה שיפור משמעותי במחלה, וחלקם אף יירפא לגמרי! רק כי הם מאמינים שקיבלו "תרופה"…

למעשה, את כל ה "תרופות" בודקים במחקרים, תמיד בודקים שהשוואה לאפקט פלאסבו. ה "תרופה" אמורה להיות יעילה יותר מהפלאסבו. מרביתן אינן.

ויש גם את האפקט ההפוך, הפחות מוכר. אפקט נוסבו. כאן, אם האדם מאמין שה "תרופה" שקיבל לא תסייע לו, אז היא כן תועיל לו פחות או כלל לא. רואים את אפקט נוסבו השלילי גם כאשר ברופא המטפל משדר חוסר אמונה בריפוי אפשרי, למשל אם הרופא אומר לחולה שיש לו/לה סרטן "חשוך מרפא", או שסיכוי ההחלמה הינו "20%"…

אגב, אני שם את המילה "תרופה" במרכאות כפולות, כי שום "תרופה" אינה מרפאת אף אחד ושום מחלה. במקרה הטוב ה "תרופה" מורידה את הסימפטומים, אך שום "תרופה" אינה מרפאת את הגורמים למחלה.

כי הדבר היחיד שיכול לרפא את המחלה הינו האדם עצמו – על ידי התודעה שלו, ועל ידי תזונה נכונה. מדוע התזונה הינה בכל זאת חשובה מאוד אסביר במאמר אחר.

דוגמא נוספת לשליטת התודעה על הגוף ניתן לראות אצל אנשים שהסירו יבלות רק באמצעות היפנוזה והיפנוזה-עצמית. ואני מכיר אישית כמה כאלה.

או אינסוף מקרים של החלמה ספונטנית מסרטן, כאשר גידולים גדולים מתמוססים ונעלמים לעיתים תוך שעות.

הגוף שלנו מגיב באופן מיידי למצב התודעתי שלנו.

אין זה אומר שאם נחשוב שיש לנו סרטן אז מיד יופיע סרטן בגוף. מחלה נוצרת לאורך זמן, אם התודעה מזינה אותה למשך מספיק זמן. כלומר, אם מידי פעם עולה בכם פחד מסרטן, אין זה אומר שתחלו בהכרח בסרטן. אך אם יש לכם פחד עמוק ודומיננטי, שעולה בכם הרבה מידי יום, אז אתם אכן בסיכון גבוה להיווצרות סרטן.

לסיכום.

הבנו שהגוף שלנו כלל אינו מוצק, אלא ריק ואנרגיה.

וראינו שהתודעה משפיעה ושולטת על כל שמסביבנו, כולל המים וכל תא בגופינו. וכולל הפרשה של חומרים שונים בגוף – מייטיבים או מזיקים.

ובמילים אחרות – הגוף הינו השתקפות התודעה שלנו.

כפי שכבר אמרו חכמים רבים, כמו הרבי נחמן מאומן:

אתה נמצא היכן שהמחשבות שלך נמצאות,

אז וודא שהמחשבות שלך הינן היכן שאתה רוצה להיות…

אז היו מודעים למחשבות שלכם.

תפתחו את היכולת להתבונן על הדיבור הפנימי שלכם,

ושימו לב שהוא אכן חיובי, תומך, ומעצים…

והיו מודעים למצב הרגשי שלכם.

כי הרגש הוא המצפן.

כי הוא מראה לכם האם אתם בכיוון הנכון או שלא…

רגש חיובי מצביע על הימצאות במקום חיובי,

רגש שלילי מראה על כיוון שלילי.

וחשוב כאן לציין שזה בסדר ומותר וגם חשוב לאפשר לעצמנו להרגיש את כל הרגשות. את כל מגוון וקשת הרגשות העולים בנו – "חיוביים" או "שליליים".

כי מה שחשוב הוא מה המצב הרגשי הדומיננטי שלכם, לאורך זמן…

מקווה שדבריי אלה פתחו לכם ולכן במשהו את ה… תודעה… (;

באהבה,

תומר (:

1 thought on “הגוף כהשתקפות התודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *