מה שלומך? ועל איך אתם עונים…

מה שלומך?  עניין קטן-גדול…

כשאנחנו פוגשים מישהו מוכר לנו – ידיד, חברה, שכן – אנחנו בדרך כלל שואלים אותו ונשאלים "מה שלומך?", "מה המצב?", "מה נשמע?".  ומה אנחנו עונים? רובנו, אם אנו מרגישים טוב באותו יום או רגע, נשיב משהו בסגנון  "בסדר", "בסדר גמור". מרבית האנשים יענו ב "בסדר" כשיישאלו איך הם.  רוב הסיכויים שגם אתם עונים כך.

ומה בכך? הרבה…

תעצרו רגע ותחשבו על המשמעות של המילים.

ראשית, בסדר. בסדר זה בסדר, בסדר זה לא טוב! אבל אנחנו אומרים בסדר גם כשאנו למעשה חשים בטוב. רובנו הגדול לא נאמר שאנו מרגישים טוב, וחלילה שנאמר שאנו מרגישים נפלא או מצויין או סבבה… בסדר… ומדוע לא נגיד שאנו מרגישים טוב או יופי? זה עשוי להיות פשוט הרגל! אנחנו רגילים לענות כך מעידן ועידנים, ועונים "בסדר" אוטומטית, מבלי כלל לתת לכך את הדעת. כלומר, זה הטייס האוטומטי שמדבר דרכנו, ואנחנו לא ממש מודעים למה שאנו אומרים… שנית, להרבה אנשים יש איזשהו קושי לומר "וואלה, טוב!" או "ממש סבבה" או "נפלא!" זה עשוי להיות איזה פחד, מודע או לא מודע. וזו עשויה להיות איזה אמונה שהפנמנו בילדותינו מההורים או מאחד הסבים-סבתות, אמונה שאסור לומר שאנו מרגישים טוב, כי אז תבוא עלינו איזה קטסטרופה ואסון. סוג של "אמונה טפלה". ומניסיוני האישי וכמטפל זה נפוץ הרבה יותר ממה שאתם משערים! לרובנו יש איזשהו קושי ופחד עמוק לומר בפה מלא ובכוונה מלאה שאנו מרגישים פשוט נפלא. עניין נוסף שעשוי למנוע מאיתנו להשיב "מעולה" זה שמרביתנו רגילים להתמקד ולראות בעיקר את הקשיים והבעיות וה "צרות" שלנו, את השלילי, ופחות נותנים מקום דווקא לחיובי, לדברים הטובים והמשמחים בחיינו וביום-יום שלנו. וזה מקשה עלינו לומר שאנו מרגישים נפלא, כי איך אפשר להרגיש נפלא כשיש מינוס בבנק, כשרבנו הרגע עם בן זוגנו, או אם כואבת לנו הבטן…?! תמיד תמיד יש קשיים ובעיות בחיים, אז אף פעם לא באמת נפלא…  זה כמו אותם אנשים שאתה אומר להם "בוקר טוב" עם חיוך, והם עונים ב "בוקר", בלי הטוב. חלילה מלומר בוקר טוב, שמה נחטא לאמת, שהריי יש כל כך הרבה צרות…

אז אנחנו משיבים" בסדר"…

וואו, כמה דיברתי על מילה אחת, "בסדר"…   (-;

ומה עם המילה השניה שאנו הרבה פעמים מצמידים ל "בסדר" – "גמור"

אנחנו משיבים "בסדר גמור" שאנו מרגישים ממש טוב, אז נחה עלינו הרוח ואנו אומרים "בסדר גמור!", בטוחים שאמרנו משהו ממש טוב! אולם האם אכן כך?

ושוב, חישבו לרגע מה המשמעות של גמור. קופצות לי שתי משמעויות. הראשונה זה שסיימנו לבנות או להכין משהו, בין אם זה לחם או בית, "אדוני, הבית גמור, הריי המפתחות!". זה לא ממש רלוונטי לענייננו מבחינה אנרגית. המשמעות השניה היא כשאומרים על מישהו "הוא ממש גמור!". ולכך יש קונוטציה אחרת לגמרי! מאוד שלילית… אומרים את זה כשמתכוונים לומר שמישהו הרוס, מפורק, ירד מנכסיו, חולה מאוד, שבור נפשית, וכו'…

אז האם הינך רוצה להכניס את המילה הזו "גמור" על כל המשמעויות שלה כששואלים אותך "היי, מה שלומך?"  ??

לא נראה לי !!

אנחנו עונים כך מתוך הרגל מבלי לחשוב מה באמת אנו אומרים…!

אבל עכשיו, כשאתם מודעים ומבינים מה המשמעות של המילים, יתכן ותחליטו שאינכם רוצים להשיב "בסדר גמור" אלא תשובה אחרת, חיובית יותר… ואפשר לבחור מה שעולה על דעתכם, כל עוד אתם מודעים למשמעות המילים. סבבה, אחלה, מעולה, נפלא, מקסים, קסם…

אגב, יש אנשים שמשיבים" אם יהיה יותר טוב אני אשתגע"… למה? אתם לא רוצים שיהיה יותר טוב??!

וכאשר תחליטו לשנות את המנהג המפוקפק הזה להשיב "בסדר" ו- "בסדר גמור" תגלו שזה כלל לא פשוט. כי ההרגלים שלנו הם כה עמוקים, שנמצא את עצמינו שוב ושוב אומרים את המילים האלה. החדשות הטובות הם שאם תתמידו ותהיו מודעים לכך, הפעמים שזה "יברח" לכם ילכו ויתמעטו, וזה יקרה פחות ופחות… זאת תודות לגמישות המופלאה של המוח שלנו.

וזה רק קצה קצהו של הקרחון!

כי אנחנו אומרים (וחושבים) כל כך הרבה דברים באופן אוטומטי או חצי אוטומטי, מבלי באמת להיות מודעים וערים למה שאנו אומרים!

תתחילו לשים לב למה שהינכם אומרים, ותגלו הרבה הרבה על עצמכם… זה לא קל. זה אפילו קשה. כי תשומת הלב שלנו חמקמקה ובורחת, ומבלי לשים לב אנו מהר מאוד שוקעים שוב לתפקוד האוטומטי ולדיבור חצי-מודע או אוטומטי לגמרי… ואגב, כשעושים מדיטציה אנו מתחילים לגלות עד כמה קשה להישאר מודעים וערים, וכמה מהר אנו נשאבים חזרה לאוטומט…  (ואני מתכוון למדיטציה הבסיסית, בה אנו פשוט יושבים ללא ניע ומפנים את תשומת ליבנו לנשימות. תנסו, ותראו כמה קשה להישאר עם תשומת הלב בנשימות. אנו מהר מאוד מוצאים את עצמנו במחשבות…)

חשוב להבין שלמילים שאנו אומרים, כמו גם למחשבות שלנו, יש כוח. לכל מילה יש את האנרגיה שלה, את התדר האנרגטי שלה. וכשאנו חושבים ואומרים משהו, האנרגיה הזו משפיעה עלינו באופן מיידי, על כל הגוף שלנו, על כל תא ותא ממיליארדי התאים שבונים את גופינו המופלא. אני לא אכנס לכך עכשיו כאן, אך יש מחקרים שמראים שכל תא בגופינו, ולמעשה כל מולקולה בגופינו – מהמים ועד ל DNA שלנו – מגיבים באופן טלפתי מיידי למחשבות שלנו!! ארחיב על הנושא החשוב הזה בפעם אחרת.

אז נסו להיות ערים ומודעים היום, השבוע, החודש, ובכלל, למה שאתם אומרים ולמה שאתן אומרות. זה עשוי לשנות את החיים שלכם שלכן… !!

וכמובן, זיכרו לחייך הרבה.

כשאנו מחייכים לעולם, העולם מחייך אלינו חזרה…  (-:

באהבה,

תומר (:

4 thoughts on “מה שלומך? ועל איך אתם עונים…

 1. ג'יליאן Reply

  אני מאוד מאוד מסכימה עם המילים והגישה שלך
  ומנסה ככה לחיות.אני מאוד מנסה תמיד לבחור את המילים שהכי מתאימות למה שאני רוצה להגיד.
  ועברית היא לא השפה הראשונה שלי.
  תודה רבה

  • ד״ר תומר סברון Post author

   ג'יליאן היקרה והאהובה תודה תודה !
   שמח מאוד לשמוע שאת מודעת להשפעה שיש למילים שלך ובוחרת אותם מתוך המודעות הזאת… (:
   באהבה,
   תומר (:

  • ד״ר תומר סברון Post author

   מיטרי היקר והאהוב תודה תודה !
   באהבה,
   תומר (:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *