הירדמות והתעוררות

הירדמות והתעוררות – רגעי הקסם לקראת השינה…

חברים יקרים ושותפים לדרך,

אני רוצה לכתוב היום על דבר קטן אך מהותי.
הרגעים בהם אנו על סף הירדמות, כמו גם הרגעים ממש לפני שאנו מתעוררים, הם רגעים קסומים ובעלי עוצמה רבה.

בשינה אנו נמצאים בהרפיה עמוקה, המוח עובר לגלים ארוכים (אלפא ותטא), חצי המוח הימני פעיל יותר, והתתמודע חשוף ופתוח. וכאשר אנו בתהליך ההירדמות אנו למעשה עוברים ממצב תודעה של עירנות מלאה למצב של הרפיה עמוקה ושינה. איפשהו באמצע הדרך, תוך כדי שקיעה לנמנום, אנו נמצאים במצב ביניים, בו אנו נמצאים חלקית בעירנות וחלקית בהרפיה. זהו מצב קסום בו תתמודע שלנו פתוח ונגיש לנו באופן ייחודי. העוצמה הטמונה ברגעים אלה נובעת גם מכך שזה לפני השינה או ממש בפתחו של יום חדש. יש לרגעים אלו פוטנציאל להשפיע באופן מהותי על איכות השינה שלנו ועל טיבו של מהלך היום.

רובנו איננו מודעים לכך, ומאפשרים למחשבות אוטומטיות לנהל אותנו ברגעים חשובים אלה. מחשבות של דאגה, כעס, פחדים וכולי' ישפיעו לרעה על השינה ועל מצבנו הרגשי במהלך היום שאחריה. גם אם אנו קוראים ספר או רואים טלוויזיה ממש לפני השינה התכנים והאנרגיה שנמצאים בהם יישארו בנו, יחדרו לשינה וישפיעו על איכותה ועל החלומות שנחלום. במקרים אלה אנו עשויים לקום בבוקר עייפים ועם תחושה שלילית מעורפלת.

לעומת זאת, אם נבחר אנו את מחשבותינו ואילו תמונות ודימויים נראה לפני השינה ובמהלך ההירדמות, נוכל להשפיע באופן חיובי על השינה ואיכותה.

לרגעי ההירדמות והתעוררות יש השפעה מרחיקת לכת גם בטווח הארוך.  לרגעים אלה יש להשפעות מיטיבות (או מזיקות) על מצבנו הרגשי ובריאותנו הנפשית והגופנית פוטנציאל רב. הסיבה לכך היא שהתתמודע שלנו פתוח ונגיש, והמחשבות שלנו ברגעי קסם אלה שקולות לזרעים הנטמנים באדמה פוריה. טיב המחשבות יקבע את טיב הזרעים שיצמחו ויתפתחו בתוכנו. מחשבות שליליות הטעונות באנרגיה שלילית יביאו לגדילה של עשבים שוטים וקוצניים ומחשבות חיוביות יצמיחו פרחים צבעוניים וריחניים.

הדבר דומה למה שמתרחש בהיפנוזה. בשני המקרים התתמודע חשוף להכנסה ולזריעה של אמונות ורעיונות חדשים. אופי החשיבה והדמיון שלנו ברגעים אלה ישפיע אם כן על הכיוון אליו נתפתח וניווצר. אפשר לומר שבמהלך שלבי ההירדמות והתעוררות אנו נמצאים במצב של היפנוזה עצמית, וכדאי לנצל זאת לטובתנו.

אנחנו הרי יוצרים את המציאות, הן את עצמנו והן את המציאות החיצונית, אז מוטב לנו שנבחר איזה זרעים ייטמנו בתתמודע שלנו ויכוונו את התפתחותנו.

שיהיה לכולנו שבוע קסום של התגברות האור והשמחה שבנו ושאנו מקרינים כלפי חוץ… (-:

באהבה,
תומר (:

לקריאת המאמר "כשלא נרדמים בלילה…"
לחצו כאן (:

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *