הירדמות והתעוררות

הירדמות והתעוררות – רגעי הקסם לקראת השינה…

 

חברים וחברות יקרים ויקרות! שותפים לדרך…

אני רוצה לכתוב היום על דבר קטן אך חשוב. הרגעים בהם אנו על סף הירדמות, כמו גם הרגעים ממש לפני שאנחנו מתעוררים, הם רגעים קסומים ובעלי עוצמה רבה!

בשינה אנו נמצאים בהרפיה עמוקה, המוח עובר לגלים איטיים וארוכים (אלפא, תטא, ודלתא), חצי המוח הימני פעיל יותר, והתתמודע חשוף ופתוח.

כאשר אנו בתהליך ההירדמות אנו למעשה עוברים ממצב תודעה של עירנות מלאה למצב של הרפיה עמוקה ושינה. איפשהו באמצע הדרך, תוך כדי שקיעה לנמנום, אנו נמצאים במצב ביניים, בו אנו נמצאים חלקית בעירנות וחלקית בהרפיה.

זהו מצב קסום בו תת המודע שלנו פתוח ונגיש לנו באופן ייחודי.

העוצמה הטמונה ברגעים אלה נובעת גם מכך שזה לפני השינה או ממש בפתחו של יום חדש. יש לרגעים אלו פוטנציאל להשפיע באופן מהותי על איכות השינה שלנו ועל טיבו של מהלך היום.

רובנו איננו מודעים לכך, ומאפשרים למחשבות אוטומטיות לנהל אותנו ברגעים חשובים אלה. מחשבות של דאגה, כעס, פחדים וכו' ישפיעו לרעה על השינה ועל מצבנו הרגשי במהלך היום שאחריה.

גם אם אנו קוראים ספר או רואים טלוויזיה ממש לפני השינה התכנים והאנרגיה שנמצאים בהם יישארו בנו, יחדרו לשינה וישפיעו על איכותה ועל החלומות שנחלום.

במקרים כאלה אנו עשויים לקום בבוקר עייפים ועם תחושה שלילית מעורפלת.

לעומת זאת, אם נבחר את מחשבותינו ואילו תמונות ודימויים נראה לפני השינה ומהלך ההירדמות, נוכל להשפיע באופן חיובי על השינה ואיכותה.

 

לרגעי ההירדמות והתעוררות יש השפעה מרחיקת לכת גם בטווח הארוך.

לרגעי ההירדמות וההתעוררות יש פוטניאל גדול להשפיע – לטוב ולרע –  על מצבנו הרגשי ועל בריאותנו הנפשית והגופנית.

הסיבה לכך היא שבזמנים האלה תתהמודע שלנו פתוח ונגיש, והמחשבות שלנו ברגעי קסם אלה שקולות לזרעים הנטמנים באדמה פוריה. טיב המחשבות יקבע את טיב הזרעים שיצמחו ויתפתחו בתוכנו. מחשבות שליליות הטעונות באנרגיה שלילית יביאו לגדילה של עשבים שוטים וקוצניים ומחשבות חיוביות יצמיחו פרחים צבעוניים וריחניים.

הדבר דומה למה שמתרחש בהיפנוזה ובהיפנוזה עצמית. גם כאן וגם כאן תת המודע חשוף להכנסה וזריעה של אמונות ורעיונות חדשים. אופי החשיבה והדמיון שלנו ברגעים אלה ישפיע אם כן על הכיוון אליו נתפתח ומה ייווצר בתת המודע ובמוח שלנו!

אפשר לומר שבמהלך שלבי ההירדמות וההתעוררות אנו נמצאים במצב של היפנוזה עצמית, וכדאי לנצל את זה לטובתנו באופן מושכל.

אנחנו הרי יוצרים את המציאות, הן את עצמנו והן את המציאות החיצונית, אז מוטב לנו שנבחר איזה זרעים ייטמנו בתתמודע שלנו ויכוונו את התפתחותנו.

שיהיה לכולנו שבוע קסום של התגברות האור והשמחה שבנו ושאנו מקרינים כלפי חוץ.

באהבה,
תומר (:

  • לקריאת המאמר "כשלא נרדמים בלילה…" לחצו כאן (:
  • לפרטים על הסדנא האינטרנטית ללימוד היפנוזה עצמית לחצו כאן (:
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *