עוצמת הנשימה – חלק 3 – נשימות עוצמה

עוצמת הנשימה 3 – נשימות עוצמה

חברים וחברות יקרים-יקרות!  שותפים לדרך…

אני רוצה היום להמשיך נושא שכתבתי עליו לאחרונה – הנשימה שלנו והעוצמה הטמונה בה. אני אכניס קישור לשני הפוסטים הקודמים בתחתית הפוסט.

והיום אני רוצה להתייחס לעוצמה הטמונה בנשימה שלנו מכיוון אחר.

כאשר אנו נושמים נשימה מלאה, עמוקה, אנו מקבלים דרכה עוצמה גדולה של כוח ואנרגיה. ואני מתכוון נשימה ממש מלאה, ממש למלא את הריאות שלכם הכי הרבה שניתן, הכי הרבה שאתם יכולים.

וכאשר נושמים ככה אנו מקבלים אנרגיות ועוצמה מאוד גבוהות. אני אמנם מתכוון לעוצמה גופנית, אך ברור שהעוצמה הגופנית הזו באה ממקור שהוא אינו המקור הרגיל לכוח הגופני שלנו.

כאשר אנו נושמים ככה, אנו מסוגלים לעשות דברים שברגיל אנו לא יכולים לעשות. הביצועים הגופניים שלנו משתפרים בכל תחום. אם אתם רצים, תוכלו לרוץ מהר יותר ומרחק גדול יותר. אם אתם מרימים משקולות, תוכלו להרים משקל גדול יותר. וכו'…  וגם זמן ההתאוששות אחרי פעילות גופנית אינטנסיבית נהיה הרבה יותר קצר.

למעשה נשימה אחת כזו מספיקה בכדי להעביר אותנו ממצב של חולשה למצב של כוח ועוצמה.

זה לא קל לנשום את הנשימה הזו שאני מדבר עליה. כי אנחנו כל כך רגילים לנשום נשימות רדודות ושטוחות, שאצל הרבה מאיתנו הריאות והשרירים סביב הריאות כבר שכחו איך זה לנשום באמת נשימה מלאה. אך כמו בכל דבר, תרגול ישפר את היכולת שלכם לנשום יותר ויותר עמוק, ותצליחו למלא יותר את הריאות, עד לתכולה המקסימלית שלהן. כשאני מלמד אנשים לנשום עמוק, חלק מצליחים בהתחלה יותר וחלק פחות. אך אצל כולם חל שיפור כאשר הם מתרגלים את הנשימה הזו באופן יומיומי.

ריקון הריאות, הנשיפה החוצה, חשובה גם היא. כי אם אנו לא מרוקנים את הריאות עד כמה שניתן, אז נשאר אויר "משומש" בריאות, וגם לא נכנס מספיק אוויר טרי מבחוץ. זה דומה לדלי מלא מים מלוכלכים אחרי ששטפתם את הרצפה, ואז תרוקנו רק חלק מהמים ותכניסו מים חדשים. ברור שהמים יישארו מלוכלכים…  לכן חשוב לא רק למלא את הריאות עד כמה שניתן, אלא גם לרוקן אותם הכי הרבה שאתם יכולים.

כאשר אנו נושמים כך, כל הגוף למעשה נושם. הבטן מתנפחת, החזה מתרחב, הכתפיים עולות. רק כך אפשר באמת למלא את הריאות. וזאת היא הנשימה היחידה שתמלא אתכם באנרגיה.

אם תנשמו כך במשך עשר דקות בבוקר – זה יעלה את רמת האנרגיה שלכם למשך שעה-שעתיים. ואם במהלך היום מידי פעם תנשמו כמה דקות את הנשימות האלה, היום שלכם ייראה אחרת לגמרי – אתם תהיו מלאי אנרגיה ומפוקסים במשך כל היום. וכאשר אתם מרגישים ירידה באנרגיה שלכם, אתם יכולים פשוט להתחיל לנשום נשימות עמוקות והאנרגיה תחזור אליכם מהר מאוד…

אני נושם כך חלק גדול מהיום. זה עניין של מודעות והרגל. בימים שאני שוכח לנשום כך אני יותר עייף ופחות מפוקס. וזה משפיע מיידית. גם כשאני עושה פעילות גופנית, ואני עושה הרבה, אני נושם נשימות עמוקות  ומלאות חלק גדול מהזמן. חלק מתשומת הלב שלי מופנה לנשימה. למעשה אני רואה את הנשימה כדבר העיקרי והחשוב ביותר, ואת הפעילות הגופנית כמישנית לה. לדוגמא, אם אני רוכב באופניי ידיים, נאמר רכיבה של שעתיים, אז מבחינתי אני עושה תרגול של נשימה, וכדרך אגב גם רוכב באופניים… כך שבמהלך השעתיים האלה אני רוב הזמן נושם עמוק.

למי מכם שינסה לנשום כך, יתכן שתהיה בהתחלה סחרחורת. זה קורה מכיוון שהמוח פתאום מקבל כמות גדולה של חמצן, והוא לא מורגל בכך, ולכן הסחרחורת. לאחר מספר תרגולים הסחרחורת תעבור.

תנסו – ותיווכחו בעצמכם בעוצמה האדירה הטמונה בנשימה עמוקה.

ואם תכניסו את זה לחיים שלכם באופן יומיומי –

החיים שלכם ישתנו… (:

באהבה,

תומר (:

כאן יש את שני המאמרים הקודמים על הנשימה:

http://www.tomersivron.co.il/default.aspx?siteid=55&pageid=9958&lang=1

http://www.tomersivron.co.il/default.aspx?siteid=55&pageid=9990&lang=1

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *