שמונה דרכים לשפר את חייך

8 דרכים לחולל מהפך בחיים שלכם !

חברות וחברים יקרות ויקרים!   שותפים לדרך…
מה שלומכם?

התבקשתי לכתוב לכם על מספר דברים שאתם יכולים לעשות בכדי לשפר את החיים שלכם.
בחרתי 8 דברים שכל אחד מהם עשוי לחולל שינוי עמוק בחייכם. אם תיישמו אפילו אחד מהם, תחיו את החיים באופן יותר מלא, מכוונן, עם שקט ושמחה פנימיים, ועם יותר עוצמה.

כל אחד מהדברים הוא עצום!
אז הרי הם:

1.  מדיטציה

מדיטציה על בסיס קבוע משפרת את יכולת הריכוז והזיכרון, השינה, השקט הפנימי, המערכת החיסונית, ועוד.
מדיטציה גם מחברת אותנו למקור, לאחד, בין אם הוא נמצא אי שם בתוכנו או שהוא נמצא בחוץ. כשאנו מתרגלים מדיטציה באופן קבוע, אנו מתחברים לחוכמה אינסופית. מדיטציה תורמת לנו עוד כמה דברים חשובים, שלא אכנס אליהם כאן עכשיו.

אני מדבר כאן על המדיטציה הבסיסית, אם כל המדיטציות. יושבים בתנוחה נוחה, עדיף חצי לוטוס (ישיבה מזרחית) עם גב זקוף (אך אפשר בהחלט להישען), בעיניים עצומות.

ההנחיות הן פשוטות:
להפנות את תשומת הלב לנשימה, כלומר להקשיב ולהתבונן על הנשימה. וכל פעם שאנו מגלים שהפלגנו במחשבות ושכחנו מהנשימה, אז אנו מחזירים את תשומת הלב לנשימה.

אנחנו אמורים לשבת ללא תנועה, כלומר בלי לזוז, גם אם מגרד או פתאום יש כאב בגב או בברך, או שנורא מתחשק לפקוח את העיניים. אמורים לא לזוז, ורק להתבונן על כל התחושות והמחשבות והרצונות האלה.

עוד עקרון חשוב הוא לבוא למדיטציה ללא ציפיות: לא אמור לקרות שום דבר מסויים, מעבר לכך שאתן יושבות במדיטציה ומתבוננות על כל המתרחש בתוככן…

עשרים דקות זה זמן טוב להתחיל איתו:
זה לא ארוך מאוד אך זה מספיק ארוך כדי שיתחילו להתרחש דברים במהלך המדיטציה.

ועוד פרט קטן אך חשוב: שימו טיימר לזמן הקצוב, כדי לשחרר אתכן מהאחריות לזמן. זה פרט כביכול שולי אך חשוב מאוד.

לצפיה בסרטון בו אני מסביר איך לעשות מדיטציה לחצו כאן (:

2.  נשימה

נשימה נכונה היא כלי רב עוצמה של ריפוי ומודעות. אלא שרובנו נושמים שטחי מידי, והגוף והמוח משוועים לעוד…

עשו לכם הרגל לנשום מידי פעם במהלך היום מספר נשימות עמוקות. שבו כמה דקות בעיניים עצומות שנשמו עמוק ולאט. יתכן שבפעמים שבהתחלה תחושו קצת סחרחורת. זו תוצאה מכך שהמוח שלכם מקבל פתאום הרבה חמצן והוא אינו מורגל בכך. אם יש לכן סחרחורת, פשוט תנשמו טיפה פחות עמוק למספר נשימות, וזה יסתדר. אל דאגה, אחרי מספר פעמים שתתרגלו זאת, הסחרחורת תיעלם.

נשימות עמוקות ואיטיות הן דרך המלך להרפיה ורגיעה, החשובים כל כך לחיים בריאים ומתוך עוצמה והכוונה. נשימה אחת ממש עמוקה מכניסה לגוף הרבה אנרגיה, שמספיקה נשימה אחת כזו לחולל מהפך בכם!

דבר נפלא בעניין הנשימה זה שאפשר לעשותו בכל מקום ובכל זמן ובכל סיטואציה. אתם יכולים להיות מודעים לנשימה ולנשום עמוק תוך כדי שטיפת כלים, נהיגה, פגישה, צפיה בטלוויזיה, ולמעשה בכל רגע…
אתם רק צריכים לזכור לעשות זאת. וכמה שיותר, יותר טוב.

לצפיה בסרטון בו אני מסביר על הנשימות
לחצו כאן (:

3.  ויזואליזציה

המוח שלנו אינו מבחין בין דמיון למציאות: עבורו הדמיון הוא המציאות. שבו בעיניים עצומות, נשמו כמה נשימות עמוקות ואיטיות ותדמיינו איך שאתם רוצים להיות. בין אם זה לקראת פגישה חשובה, לצורך ירידה במשקל, או כל עניין אחר – ויזואליזציה יכולה לחולל מהפך בחיים שלכם!

4.  היפנוזה עצמית חיובית: מודעות לדו-שיח הפנימי

אנחנו כל הזמן עושים לעצמנו היפנוזה עצמית באמצעות הדו-שיח הפנימי שלנו. בדרך כלל זו היפנוזה עצמית שלילית של ביקורת, כעס, אשמה, דאגה – ובכך אנו רק מחזקים דפוסים מנטליים הרסניים. היו מודעות לדו-שיח הפנימי שלכן והשתמשו בו על מנת לחזק ולהעצים את עצמכם!

ואם תעשו היפנוזה עצמית כשאתם בעיניים עצומות ולאחר מספר נשימות עמוקות ואיטיות שיכניסו אתכם להרפיה קלה – אז זה יהיה הרבה יותר עוצמתי ועמוק.

ועוד טיפ חשוב:
בזמן ההירדמות בלילה וההתעוררות בבוקר הקפידו על מחשבות מחזקות ותומכות. זה זמן בו התת-מודע פתוח וחשוף, אז זרעו בו זרעים טובים!

5.  פעילות גופנית: אירובית וגוף-נפש

אנחנו גוף-נפש, והאחד משפיע ומושפע מהשני. פעילות גופנית אינטנסיבית גורמת לשחרור של הורמוני שמחה, אנדורפינים, ועושה עוד המון טוב. והיא גם תעלה את מסת השריר ותסייע בירידה במשקל.
ולא נחוץ המון: מספיק גם חצי שעה אינטנסיבית. מצאו פעילות גופנית שאתם נהנים ממנה ועשו לפחות שלוש פעמים בשבוע.

גם פעילות גופנית של גוף-נפש חשובה. יוגה, טאי צ'י, צ'י קונג ודומיהם. גם אותם מומלץ לשלב במהלך השבוע.

6.  תזונה

מה שאנחנו אוכלים משפיע באופן מיידי עלינו ועל המוח שלנו. בכדי להגדיל את הרוגע והפוקוס שלכם אכלו מזון שהוא כמה שיותר קרוב למצבו הטבעי וכמה שפחות מעובד.
אכלו הרבה פירות וירקות כדי לקבל בוסט של אנרגיה ושל ויטמינים ומינרלים במצב הכי טבעי שלהם. אני מצאתי שככל שהתזונה שלי נקיה וקרובה יותר לטבע, כך אני חש טוב יותר וחזק ובריא יותר.

7.  יצירה כלשהי באופן שגרתי – יומי או שבועי

יצירה תסייע לכם גם לפרוק ולהשתחרר ממתחים ורגשות קשים, וגם תחשוף ותגלה לכם רבדים עמוקים יותר בתוך עצמכם. בחרו סוג יצירה שמדבר אליכם: כתיבה, ציור, פיסול, נגינה – והכניסו אותו לסדר היום השבועי שלכם. אני כותב יומן מזה כבר כעשרים שנה, וקיבלתי והתפתחתי המון דרך הכתיבה הזו.

8.  ללמוד רייקי

זה אמנם נשמע קצת איזוטרי, אך לימוד רייקי עשוי לחולל מהפך בחיים שלכם. הרייקי יפתח אתכם לעולם ואופקים חדשים, והוא ישפר את זרימת האנרגיה בכם ואת הבריאות הגופנית והנפשית שלכם. תפרגנו לעצמכם קורס רייקי ותבואו אליו פתוחים להתנסות חדשה… (:

אז אלו שמונת הדברים שבחרתי להביא לכם.

כאמור, כל אחד מהם יכול לחולל מהפך נפלא בחיים שלכם. וכמו בכל דבר, ההתמדה כמובן חשובה. בחרו דבר או שניים, והכניסו אותם לסדר היום היומי או השבועי שלכם, כדי שתוכלו באמת לעשותו באופן קבוע ומתמשך.

בהצלחה!  ובעיקר, תיהנו מהעשיה ומהדרך…

באהבה,
תומר (:

לפרטים על סדנאות קרובות לחצו כאן (:

לקריאת המאמר "התגובה הראשונית ואתם…"
לחצו כאן (:

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *