E = mc2

E = mc2

חברים וחברות יקרים-יקרות!  שותפים לדרך…

שוב אני כאן, שואל לשלומכן ושלומכם?

שוב אני מזכיר לכן-ם לנשום  ע מ ו ק . . .

לחייך…  (:

להודות על כל הטוב שיש לנו בחיים ברגע זה…

גם היום אני מביא קטע קצר מהספר שלי "להתעורר!  מדריך רוחני-מעשי".

קטע שמתחיל בנוסחה המפורסמת של איינשטיין, וממשיך לחבור ולגשר בין חומר ואנרגיה. אז…

המשוואה המפורסמת של איינשטיין . אין כמעט אדם שלא מכיר אותה.

מה המשמעות שלה?

ברמה הישירה, מה שהיא אומרת זה שמכמות חומר נתונה אפשר להפיק כך וכך אנרגיה, ולהפך, מכמות מסוימת של אנרגיה אפשר להפיק כך וכך חומר. הכיוון האחד, שחומר יכול להפוך לאנרגיה, נשמע לנו הגיוני ומוכר יותר. הרי אנו משתמשים בעובדה זו כל הזמן, גם אם איננו ערים לכך: כשאנו מבשלים בגז, הגז (חומר) נשרף והופך לאנרגיית חום. כך גם כשאנו מדליקים נר או מדורה. אנו גם יודעים כי זה מה שמתרחש בפצצת אטום, וגם אם איננו מבינים לעומק את התהליכים, אנו יודעים כי יש בפצצה (הנוראית) הזו אטומים שהופכים לאנרגיה. וזו למעשה הכוונה של המשוואה – שחומר יכול להפוך ישירות לאנרגיה, ולא על ידי שריפה כמו במדורה. החומר פשוט הופך לאנרגיה! זה דבר שקצת קשה להבין ולתפוס, אך אנו עדיין מקבלים שזה אפשרי, נוכח אותה פצצה.

אולם הכיוון השני של המשוואה קשה יותר להבנה ולקבלה. אייך ייתכן שאנרגיה תהפוך לחומר? זה נראה די בלתי אפשרי. הרי זה כאילו האש במדורה תחזור להיות עצים… וזה כמובן באמת בלתי אפשרי. אך ברמה האטומית, אנרגיה אכן יכולה להפוך לחומר. המוח הרציונלי שלנו מתקשה להבין ולעכל דבר שכזה, אך זאת המציאות.

ברמה עמוקה יותר, המשמעות של משוואה זו היא שחומר ואנרגיה הם היינו הך. כשם שמים ואדים הם אותו הדבר, רק במצב צבירה אחר, כך גם אנרגיה וחומר, מצבי צבירה שונים אך הפיכים. מה זה אומר? מה המשמעות של הדבר עבורנו? אנחנו גוף, אך גם נפש ומהות רוחנית. הרוח שבנו היא אנרגיה, היא איננה חומר. ועדיין יש השפעות הדדיות בין הגוף והרוח. ואולי המשוואה של איינשטיין שופכת אור על הסוגיה הזו. כי אם אנרגיה וחומר יכולים להיות מומרים זה בזה, אזי אנרגיית הרוח יכולה להפוך לפי הצורך לחומר, כלומר למולקולות בעלות השפעה ישירה על הגוף, ובאותו אופן מולקולות פיזיות יכולות להפוך לתדר אנרגטי ולהשפיע על אנרגיית הרוח. ייתכן שכאן מצויה החוליה המגשרת בין הגוף לרוח.

אותו הדבר נכון לגבי המחשבות שלנו. האם מחשבה היא משהו חומרי, מולקולה, או שהיא אנרגיה, איזשהו תדר אנרגטי? וכשאנו מחליטים משהו, בין שזה לשתות קפה או החלטה משמעותית יותר כמו לעשות שינוי מסוים בחיינו, מהי אותה החלטה? חומר או אנרגיה? קשה לראות כיצד מחשבה והחלטה הן חומר, מולקולות. אינטואיטיבית נראה נכון יותר שהן שייכות לממד האנרגטי. וגם כאן, איינשטיין בא לעזרתנו עם המשוואה שלו כדי להציל את המצב ולתת מענה לשאלה כיצד מחשבה שהיא אנרגיה יכולה להשפיע עלינו ברמה הגופנית.

כך גם עם טיפולים אנרגטיים. מניסיוני האישי אני יודע כי טיפולים אנרגטיים כגון רייקי, ביואורגונומי ואחרים יכולים להביא לשינוי גופני באופן עוצמתי ומהיר. וגם כאן, E = mc2 יכול להסביר זאת. למעשה יש אינסוף דוגמאות לאינטראקציות בין אנרגיה וחומר, שחלקן לפחות עשויות לעבור דרך הגשר של משוואת איינשטיין.

בפוסט קודם כתבתי על מוצקות הגוף ועד כמה הגוף שלנו שנראה כזה מוצק הינו למעשה כמעט כולו ריק וכלום.

כי הכל זה למעשה אנרגיה, רטט אנרגטי, תדר אנרגטי.

הכל רוטט. ולכל אטום ומולקולה, לכל חומר ואפילו לכל איבר בגוף יש את הרטט והתדר הייחודי לו.

ולכן, חומר ואנרגיה הם שני פנים של אותו הדבר, ומכאן היכולת להמיר חומר באנרגיה, וההיפך.

ככל שנבין זאת יותר ונהיה מודעים לכך יותר, כך תגדל היכולת שלנו להשפיע על הגוף ועל החומר באמצעות תהליכים אנרגטיים. ובסופו של דבר נוכל להשפיע על כל דבר חומרי/גופני באופן מיידי ומוחלט באמצעות המחשבה והכוונה. שכן מחשבה גם היא אנרגיה ותדר…

אז התייחסו לכך כאל משחק,

שחקו עם זה, חקרו את זה, תתנסו בזה…

תלכו ותלמדו אנרגיה,

תלמדו רייקי, שכן רייקי זו טכניקה פשוטה ומהווה בסיס מצויין לתהליכים אנרגטיים!

והכי חשוב,

תנשמו עמוק, תחייכו, תראו חיובי,

כי כל אלה הם אנרגיה… (;

באהבה,

תומר (:

לרכישת הספר לחצו כאן (:

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *