טינטון וצפצופים באוזניים – כיצד לשפר, להשתחרר, ולרפא

טינטון וצפצופים באוזניים –
כיצד לשפר ולרפא

 

חברים וחברות יקרים ויקרות!  שותפים לדרך…
מה שלומכם ושלומכן היום?

במאמר הזה אני אסביר:

1. מה זה טינטון?
2. מהם הגורמים להיווצרות טינטון.
3. מה ניתן לעשות על מנת למנוע טינטון, לשפר מצב טינטון קיים, ואף לרפא טינטון לגמרי.

 

מה זה טינטון?

טינטון זה צפצוף או זמזום או רעש מתמשך אחר באוזניים, באוזן אחת או בשתי האוזניים. בדרך כלל טינטון מתחיל יש מאין, כלומר, פתאום מתחיל צפצוף באוזניים, לכאורה ללא שום סיבה נראית לעין. לכאורה, כי תמיד יש סיבה, גם אם אנחנו לא תמיד רואים או מבינים אותה.

לאחרונה פנו אליי כמה וכמה אנשים שיש להם טינטון, ונראה שאולי יש עליה במספר האנשים שנגרם להם טינטון, ולכן ראיתי לנכון לכתוב את המאמר הזה.

יש לציין כי טינטון יכול להיות חלש יותר או חזק יותר. כל אחד כמובן יחווה את זה אחרת, אך יש אנשים שמספרים על טינטון ממש חזק ו"צורח" להם בראש…  ויש שאצלם הטינטון יחסית חלש ופחות מפריע.

יש ששומעים זימזום או צפצוף, ויש ששומעים את זה יותר כמו צליל או צלילים משתנים. וזה עשוי להשתנות עם הזמן ואפילו מיום ליום או משעה לשעה: להיות חזק או חלש יותר, ולהשתנות באופי הצליל ששומעים.

ועוד דבר, הרבה פעמים טינטון מחמיר עם הזמן. כלומר הוא מתחיל יחסית חלש, ולאחר זמן מה מתחזק והופך יותר ויותר למטרד והפרעה לאדם.

 

לרפואה הקונבנציונלית אין שום "תרופה" ופתרון למצב טינטון. אך כמו שכבר רמזתי, יש בהחלט מה לעשות על מנת לשפר את המצב ואף לרפא טינטון.

למעשה, טינטון, כמו כל שאר המחלות, נובע כמעט תמיד מאורח חיים לא נכון ולא בריא. והוא מהווה מעין איתות מהגוף לתקן ולשנות את אורח החיים שלנו. אך בנוגע למניעת וריפוי טינטון יש כמה דגשים ייחודיים עליהם אני רוצה לשים דגש במאמר הזה.

 

מהם הגורמים התורמים להיווצרות טינטון?

אז מה גורם טינטון, או יותר נכון לומר, אלו דברים עלולים להגדיל את הסיכון שיתחיל לכם טינטון. וכאמור, זה מגיע ללא התרעה, אלא פתאום מתחיל, יש מאין כביכול…

אלה הדברים התורמים להיווצרות מצב של טינטון:

 

1. לחץ וסטרס מתמשכים.

לחץ, מתח, חרדה, סטרס אשר מתמשכים לאורך תקופה, ובמיוחד אם הם חזקים וגבוהים, עלולים לגרום להתחלה של טינטון. אפשר לומר שסטרס מתמשך הוא הגורם מספר אחד להתחלה של טינטון.

חשוב לי לומר ולהזכיר שכאשר אני אומר לחץ וסטרס, אני לא מתכוון ללחץ או עומס חיצוניים, אלא ללחץ ועומס וסטרס פנימיים. כלומר, לא המצב והעומס החיצוני הוא הרלוונטי כאן, אלא כיצד האדם עצמו מפרש את המצב החיצוני וכיצד הוא חווה את המצב החיצוני.

שני אנשים עשויים לחוות את אותו המצב החיצוני באופן שונה לגמרי: האחד יהיה רגוע ונינוח, ואילו השני עשוי להיות מתוח ובלחץ פנימיים. וסטרס וחרדה מתמשכים עלולים לגרום טינטון.

 

2. קרינה לסוגיה השונים.

קרינה הינה גורם חשוב ומשמעותי נוסף בגרימת טינטון. כל סוגי הקרינה והשדות החשמליים.

בעולם כיום אנחנו כמעט ולא יכולים להימנע לגמרי מקרינה: היא קיימת כל הזמן מסביבנו, למרות שאנחנו לא רואים ולא מרגישים אותה באופן מודע.

יש הרבה מקורות לקרינה שנמצאת כל הזמן סביבנו:

 • הטלפון הסלולרי ה"חכם" שכל הזמן מייצר קרינה,
 • אנטנות הסלולר שמתקשרות עם הטלפון הסלולרי,
 • הראוטר שמייצר את רשת ה- WiFi,
 • המיקרוגל בבית,
 • מכשירים "חכמים" בבית או בעבודה שמתקשרים כל הזמן עם רשת ה- WiFi (תאורה חכמה, דוד חכם, מכונת כביסה חכמה, מדפסת חכמה, תריסים חשמליים חכמים, שעון מים חכם, וכו'…),
 • רשת החשמל הביתית (או בעבודה), ומכשירים חשמליים.

מכשירי החשמל וחוטי החשמל שבקירות מייצרים שדה חשמלי-מגנטי (Electro-Magnetic Field.  EMF), והשדה הזה קיים סביבנו כל הזמן וללא הרף.

 • אוזניות בלוטוס (Blue-tooth), עכבר בלוטוס, מדפסת בלוטוס.

לקריאת מאמר שלי "על נזקי הקרינה וכיצד לצמצם אותה"

 

3. התזונה.

האוכל שאנחנו אוכלים ומכניסים פנימה לגוף משפיע על הכל. על הבריאות הגופנית והנפשית שלנו, על מידת הלחץ וחוסר השקט שלנו, על מידת השמחה והמוטיבציה שלנו, על רמת האנרגטיות שלנו, ועוד…

והתזונה עשויה להשפיע גם על יצירת מצב של טינטון. תזונה של מזון מעובד ולא טבעי ותזונה שמקורה בחי, בחיות, הם שני סוגי מזון שתורמים להיווצרות חולי בגוף וחוסר שקט פנימי-נפשי, ולכן עשויים לתרום לגרימת טינטון.

המזון שאנחנו אוכלים משפיע גם בצורה ישירה ומיידית, וגם לטווח היותר ארוך, כמו למשל דרך השפעה על חיידקי המעיים שלנו, שהם חשובים מאוד לבריאות הפיזית והנפשית שלנו.

לקריאת מאמר שלי על התזונה הבריאה והמבריאה.

לקריאת מאמר שלי על חשיבותם של חיידקי המעיים שלנו.

 

4. היעדר פעילות גופנית ותנועתיות, והיעדר חשיפה נכונה לשמש.

שני גורמים נוספים שעשויים לשחק תפקיד בגרימת טינטון הם חוסר בתנועתיות ופעילות גופנית על בסיס קבוע, והיעדר חשיפה לשמש.

שני הדברים האלה הינם חשובים ואף קריטיים לשמירה על הבריאות הגופנית והבריאות הנפשית שלנו. ומחסור בשמש ובתנועה עשויים לתרום להיווצרות של כל מצב חולי, כולל טינטון.

לקריאת מאמר שלי על חשיבות הפעילות הגופנית.

לקריאת מאמר שלי על חשיבות השמש המרפאה.

 

5. חשיפה לרעש חזק, באופן חד פעמי או קבוע.

גם הימצאות ליד מקור רעש חזק עשוי לגרום להתחלה של טינטון. זה עשוי לקרות מיד לאחר שמיעת הרעש החזק או לאחר תקופה.

 

6. מכה באזור האוזן.

גם מכה פיזית באזור האוזן, כמו בנפילה או תאונה, עשויה לגרום לטינטון באוזן.

 

אז אלה הם הגורמים העיקריים מהם עלול להיגרם טינטון.

מרגע שמתחיל טינטון באוזניים, נדרש לעשות עבודה ושינוי בכדי לשפר את המצב ולרפא אותו. ואמנם טינטון הינו אחד הדברים שלא קל לרפא לגמרי, אך הדבר הינו אפשרי, ומניסיוני ראיתי אנשים שריפאו טינטון לגמרי או כמעט לגמרי.

וכמעט תמיד, אם עושים את הדברים הנכונים, אז אפשר בהחלט לשפר מאוד מצב טינטון אם לא לרפאו כליל.

 

טינטון טיפול טבעי: כיצד ניתן לשפר ולרפא טינטון וצפצופים באוזניים?

הדברים שכדאי לעשות בכדי לרפא את הטינטון נגזרים כמובן, אך לא רק, מהדברים שתורמים לו להיווצר מלכתחילה.

אז מה נדרש לעשות כדי לרפא טינטון קיים או לשפר את המצב:

 

1. נשימות עמוקות ומלאות.

נשימות עמוקות מלאות גורמות להפעלה של מערכת העצבים הפרה- סימפתטית האחראית על הרוגע. זה קורה באופן פיזיולוגי ואוטומטי: נשימות עמוקות מפעילות את עצב הוואגוס שבתורו מפעיל את המערכת הפרה- סימפתטית.

תרגול יומיומי של נשימות עמוקות מלאות יביא להתחזקות של המערכת הפרה- סימפתטית ולחיזוק והעמקת תחושת הרוגע והשקט הפנימי שלנו. וכאמור הרוגע שלנו הינו חיוני ביותר לצורך ריפוי בכלל וגם ריפוי טינטון.

 

2. אוטסוגסציה והיפנוזה עצמית.

אוטוסוגסציה והיפנוזה עצמית הם שני דברים נוספים החשובים וקריטיים בריפוי טינטון. הם משמשים, בהקשר של טינטון, לשני דברים עיקריים:

הראשון, חיזוק והעמקת הרוגע שלנו והשליטה שלנו ברוגע שלנו.

לשם כך אוטוסוגסציה (משפט) כמו
"אני רגוע ואני שולט ברוגע שלי!"
וגם
"אני יכול להיות רגוע בכל מצב ובכל מקום!
יכול לשמש לצורך תכנות מחדש של התת מודע וליצירת אמונה פנימית חדשה על היכולת שלנו לשלוט על הרוגע שלנו ולהיות רגועים בכל מצב.

והדבר השני:

יצירת תסריטים בריאים במוח ובתת המודע שלנו.

כלומר, יצירת תסריט בו אנו רואים וחווים את עצמנו בריאים, שמחים, רגועים, וללא טינטון באוזניים.

המוח שלנו לא מבחין בין מציאות לבין דמיון. כאשר אנו מדמיינים משהו באופן מוחשי, עבור המוח שלנו זה בדיוק כאילו שהדבר קרה במציאות.

לכן, באמצעות יצירת תסריטים בריאים אנחנו למעשה יוצרים מציאות חדשה במוח שלנו ובכך תורמים לריפוי.

לפרטים על סדנת ההיפנוזה העצמית שלי.

 

3. הפחתת הקרינה.

הפחתת הקרינה לסוגיה השונים גם היא הינה קריטית לצורך ריפוי טינטון, ולצורך ריפוי בכלל. חשוב לצמצם ולהפחית את כל סוגי הקרינה. גם במהלך היום, ובמיוחד במהלך הלילה כאשר אנחנו ישנים. זאת מכיוון שבזמן השינה מתרחשים בגוף ובמוח שלנו תהליכים של שיקום וריפוי, וקרינה בלילה עלולה לפגוע ולשבש את התהליכים הביולוגיים החשובים האלה.

לקריאת מאמר שלי על כיצד לצמצם ולהפחית את הקרינה ונזקי הקרינה.

 

4. התזונה.

כפי שכתבתי, האוכל שאנחנו אוכלים משפיע עלינו בכל הרמות, גם גופנית ופיזיולוגית, וגם נפשית, מנטלית, ורגשית.

כמו שכתבתי, ההשפעות האלה הינם גם ישירות ומיידיות, וגם לטווח הארוך יותר.

תזונה מסויימת עשויה לתרום למצב של חולי, וגם טינטון.

ותזונה מסויימת אחרת עשויה לתרום למצב של בריאות ואף החלמה וריפוי של מצב חולי קיים, כולל טינטון.

התזונה שתעזור לגוף לרפא את מצב החולי והטינטון הינה תזונה שמורכבת ממזון מלא ובלתי מעובד מהצומח.

כלומר שפע של פירות וירקות ומזון מבושל של פחמימות מלאות ובלתי מעובדות מהצומח. ללא שום שמן. ללא שום מלח. רוב התזונה או כולה צריכה להיות במצב הטבעי והלא מבושל, כלומר פירות וירקות חיים. מיעוט מהתזונה יכול להיות מבושל, בישול מינימלי במים או באידוי.

כאשר אנחנו באים לרפא מצב חולי קיים, עדיף שרוב התזונה או כולה תהיה לא מבושלת אלא במצב הטרי והחי. זו התזונה שמאפשרת לגוף לנקות רעלים שהצטברו בו וליצור ריפוי בכל הגוף ובכל האיברים.

בנוסף, יש עדויות שצריכת מלח מחריפה טינטון, וכאשר מפסיקים לצרוך מלח הטינטון נחלש ומשתפר. זה אולי לא מפתיע, כי מלח יוצר מגוון בעיות בריאותיות, וגם גורם להצטברות נוזלים בגוף. עדיף לא לצרוך מלח ללא קשר אם יש טינטון באוזן או לא. אנחנו לא זקוקים למלח. את המינרלים להם אנחנו זקוקים אנחנו מקבלים מהירקות והפירות.

לקריאת מאמר שלי על התזונה הבריאה והמבריאה.

 

5. פעילות גופנית.

פעילות גופנית ותנועתיות הינה הכרחית לצורך שמירה על הבריאות ולצורך ריפוי של מצב חולי קיים.

הפעילות הגופנית צריכה להיות יומיומית ומגוונת. חשוב שחלק מהפעילות הגופנית תהיה מאומצת, עם העלאת הדופק וקצב הנשימה. וחלק יכול להיות מתון יותר, כמו הליכה מהירה יחסית או תרגילים אחרים. וכדאי מאוד לשלב גם פעילות גוף-נפש כמו יוגה או טאי-צ'י או צ'י-קונג.

גם חצי שעה ביום יעשו את העבודה ויתרמו המון לבריאות הגופנית ולבריאות הנפשית שלכם.

לקריאת מאמר שלי על חשיבות הפעילות הגופנית.

 

6. השמש.

השמש וחשיפה לשמש הינם חשובים לצורך שמירה על הבריאות שלנו ולצורך ריפוי ממחלות שונות. היעדר חשיפה לשמש תורם להיווצרות מצבי חולי שונים, גם גופנית וגם נפשית-רגשית.

לכן כדאי להיחשף לשמש באופן יומיומי, ללא משחות וקרמים למיניהם, וללא משקפי שמש.

לקריאת מאמר שלי על חשיבות החשיפה לשמש.

 

7. התעלמות והכוונת תשומת הלב.

למרות מיקומו בסוף הרשימה, זהו אחד הדברים החשובים ביותר כאשר רוצים לרפא טינטון ולהחליש ולהקטין את ההשפעה שלו עלינו.

כאשר למישהו נוצר טינטון, אז זה יוצר הרבה התעסקות מנטלית- מחשבתית סביב הטינטון, וכמובן שגם רצון שהטינטון ייפסק. וככל שהטינטון נוכח וחזק יותר, כך הנטייה הטבעית היא להתעסק עם זה יותר ולרצות יותר ויותר שהדבר ייפסק.

זה טבעי.

אך באופן פרדוקסלי, ככל שאנחנו נפנה יותר תשומת לב לעניין הטינטון, ככל שיותר נחשוב על כך ונתעסק בזה, וככל שאנחנו יותר נתעצבן מזה ונרצה שזה ייפסק וייעלם, שלא יהיה טינטון, שלא יהיו צפצופים באוזניים – ככה הטינטון רק יילך ויתחזק ויתגבר… כי תשומת הלב שלנו רק מתדלקת ומזינה את הטינטון…

לכן, הדבר הנכון הוא ללמוד להתעלם מהטינטון, מהצפצופים באוזניים, ולא להתעסק בתוכנו עם זה. ואפילו, פרדוקסלית, לא לרצות שזה ייפסק.

כלומר, במובן מסויים להיות "אדיש" אם יש טינטון קיים או לא… זה כמובן לא קל, אך זה הדבר הנכון. כי ככל שנוכל ללמוד להתעלם מהטינטון ולהיות אדישים לנוכחות שלו – כך ההשפעה שלו עלינו תלך ותיחלש ויש יותר סיכוי שהוא אכן יילך וייעלם.

דווקא הרצון שלנו שהטינטון ייעלם עושה את ההיפך.

ודווקא כאשר נסגל גישה של "אדישות" כלפיי הטינטון, זה יעזור להיחלשותו וריפויו.

 

זה כאמור מאתגר, אך זה אפשרי.

ועל הדרך זה יעזור לנו ללמוד להתעלם מכל מיני דברים נוספים שאולי מפריעים לנו ומעצבנים אותנו ואשר אין לנו שליטה עליהם…

 

אז אלה הדברים העיקריים שאתם יכולים לעשות אם יש לכם טינטון, על מנת להחליש אותו ואת ההשפעה שלו עליכם, ואף לרפא אותו לגמרי.

תזכרו שריפוי טבעי של טינטון הינו לרוב תהליך ואורך זמן מה. אז תהיו סבלניים. אם תעשו את הדברים שהזכרתי כאן, אז רוב הסיכויים שאכן הטינטון יילך וייחלש וייעלם. ומעבר לכך, אתם תצאו נשכרים בעוד הרבה מובנים מבחינת הבריאות הגופנית והנפשית שלכם.

 

ואני כמובן תמיד כאן לכל מי שזקוק לסיוע והכוונה…
נתראה בפוסט הבא…

ובינתיים תזכרו לנשום עמוק,
לראות את הטוב שיש לכם בחיים,
ולחייך הרבה…

 

באהבה,

תומר (:

*****

סדנת ההיפנוזה העצמית האינטרנטית

    לפרטים לחצו כאן (:

 

2 thoughts on “טינטון וצפצופים באוזניים – כיצד לשפר, להשתחרר, ולרפא

 1. בלנק יקי Reply

  העצות של הכותב טובות….מאחר ואני 20 שנה עם טינטון ובהתחלה
  הייתי הולך לכל "המומחים" קונבציונאלים ואחרים …שילמתי אלפי שקלים לכל השרלטנים הללו וכלום לא עזר…עד שיצא לי לשוחח עם אדם שסבל מהתופעה הנוראה הזו…והוא הציע לי בדיוק מה שמפורט בעצה מיספר 7
  ונכון להיום אני חי בשלום עם הבעיה…
  ממליץ לכולם לקרוא הייטב את מיספר 7
  בהצלחה…

  • ד״ר תומר סברון Post author

   יקי היקר והאהוב !
   תודה תודה !
   שמח מאוד לשמוע שמצאת את הדרך לחיות בשלום עם הטינטון.
   תודה תודה על השיתוף כאן…
   באהבה, תומר (:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *